Raitis sunnuntai päivä ohjelmassa tänään.
Sunnuntai 17.12.2006
12
767
Vastaukset
- klonkku, se oikee
kuin sää tiedät jo nyt mitä huomenna tapahtuu?
Itsekin haluun olla tyystin raitis, mutta huomiseen ehtoosen on niin kovin pitkästi aikaa.- Cettuz!
Raittiina. Nukkumaan.
- Papio1
En tiedäkään huomisesta. Tai oikeastaan juomiseni suhteen tiedän sen.
Mutta kun kello on esim. 02:22 sunnntaina, niin se on sama sunnuntai kuten on nytkin, jolloin kello on 15:21. Se on sitä samaa sunnuntaita.
Itse asiassa menin nukkuman tänään, siis sunnuntaina, vasta aamukuuden maissa ja nyt on jo pimeää. Eli onko nyt yö, päivä ja mikä? Sunnuntai joka tapauksessa. Ja raittiina edelleen.
Sen voin omalta kohdaltani luvata että tämä sunnuntai on raitis ja krapulaton.
- Karjalan Sissi
Nyt uskaltaa jo taas luvata että sunnuntai raittiina ja oudosti ilman krapulaa!
- ambivalenttineN
Raittiin sunnuntain aion minäkin viettää tänään. Kiva olla taas selvinpäin ja oma ittensä :) Mut nyt meen nukkumaan jotta jaksan herätä aamulla pirteänä :)
tänään.
- veska58
ei alkolla pilata.Auinkoki siinä äsken paisteli vaan nyt se meni jo pilven taa.Hyvää ja raitssta jatkoa!
- ma-sa
Täällä on äijä raittiina ja lähettelee joulukortteja, noin 50 korttia ympäri maailmaa.Sähköisiä sellaisia.Mutta ei niistä iskuja saa.Ulkonakin ihan kiva kuurapakkanen.Eikä oo montaa päivää ko oli bara kukkanen.Että silleen.Olokaa ihimisiks.Kohta tulee pukki.
- Cettuz!
Raittiina .. Luettavaa alkoholiasiasta: http://www.turunsanomat.fi/sunnuntai/ ja siitä klikkaatte lisää ja luette aikas asiaa.
- mussukka1
Kaksi päivää olen tehnyt joulua mökkiin. On kaikki koristeet, tontut ja hörhelöt valmiina ja tuoksukynttilän kanssa katselin, kun suomipoika kaatoi rakkaan naapurin.
Käväsin päivällä kaupassa hankkimassa kaiken säilyvän. Sillipurkkien edessä tuli mieleen, että nyt syödään tätä sorttia aivan maun vuoksi eikä krapulan parantamiseen.
Jouluaatto ei koskaan ole minulle ollut ryyppypäivä ja edelleen olen sitä mieltä, että se on lasten juhla. Voikohan lapselle antaa parempaa joululahjaa kuin selvät vanhemmat, ei tarvitse katsella oudosti käyttäytyviä ihmisiä.
Nyt tulee oikein mietintää: viettäkää stressitön joulunalusviikko, ei hilavempaimet ole jouluiloa tuova vaan alkoholistien läheisille se on raitis joulu.- Karjalan Sissi
Sattui suoraan sytämmeen tuo mietintäsi. Olet niin 100% oikeassa. Mietin varmasti asiaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414618Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532494Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391014Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161995Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh68879- 113868
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70834- 137795
- 48780
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48726