I-pod adapteri

Tiesittekö, että relluihin on nyt saatavissa adapteri, jolla auton omaan radioon voidaan kytkeä i-pod, usb-tikku tai mikä tahansa ulkoinen soitin? Rellun alkuperäisvaraosa.
31068
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä kyseinen vekotin mahtaa maksaa ja miten se kytketään? Onko siitä tietoa missään netissä?

Äänestä
  • Varmaan löytyy netistäkin googlettamalla. Kyseessä on melko uusi tuote, joka tuli markkinoille loppukesästä tuolla muualla Euroopassa. Nyt se on saatavissa rellukaupoista, kun kysyy. Hinta on n.260 euroa asennus päälle. Se asennetaan samaan paikkaan, mihin tulisi cd-vaihtaja, eli molempia ei voi olla. Laite on parin tikkuaskin kokoinen rasia, joka kiinnitetään hanskalokeroon. I-podia voi hallita radion kauko-ohjaimista niin, että voi valita viisi soittolistaa ja kussakin soittolistassa voi mennä eteen tai taakse (se rulla siinä viiksessä) Tai voi tehdä niin, että kytkee i-podin siitä toisesta päästä (kuulokeliitäntä) aux-in liitäntään. Silloin i-podia hallitaan itse laitteesta(i-pod). Rasiassa on myös usb-liitäntä, eli tavallinen muistitikku käy ja hyvin toimii. Muistitikun musiikkiakin voi valita radion kauko-ohjaimesta.
    Laatikon etiketissä lukee: Art.no 32067370 ADAPTER Prod.nr 648682-001

    Äänestä

  • Me II kirjoitti:

    Varmaan löytyy netistäkin googlettamalla. Kyseessä on melko uusi tuote, joka tuli markkinoille loppukesästä tuolla muualla Euroopassa. Nyt se on saatavissa rellukaupoista, kun kysyy. Hinta on n.260 euroa asennus päälle. Se asennetaan samaan paikkaan, mihin tulisi cd-vaihtaja, eli molempia ei voi olla. Laite on parin tikkuaskin kokoinen rasia, joka kiinnitetään hanskalokeroon. I-podia voi hallita radion kauko-ohjaimista niin, että voi valita viisi soittolistaa ja kussakin soittolistassa voi mennä eteen tai taakse (se rulla siinä viiksessä) Tai voi tehdä niin, että kytkee i-podin siitä toisesta päästä (kuulokeliitäntä) aux-in liitäntään. Silloin i-podia hallitaan itse laitteesta(i-pod). Rasiassa on myös usb-liitäntä, eli tavallinen muistitikku käy ja hyvin toimii. Muistitikun musiikkiakin voi valita radion kauko-ohjaimesta.
    Laatikon etiketissä lukee: Art.no 32067370 ADAPTER Prod.nr 648682-001

    itse ostin cash ohlosonilta langattoman lähettimen 14.95 makso Wireless fm stereo.. toimii kahdella patterilla ja sillä soi kaikki i'bodit,mp3 ja kännykkä soittimet on pieni ja hyvin toimii

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Me II kirjoitti:

Tiesittekö, että relluihin on nyt saatavissa adapteri, jolla auton omaan radioon voidaan kytkeä i-pod, usb-tikku tai mikä tahansa ulkoinen soitin? Rellun alkuperäisvaraosa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu