Miten paljon teidän urospennuillenne on tullut painoa viikossa? Entä miten ootte lähteneet pentua kouluttamaan?? Miten toi jälki, miten sitä vois kotona harjotella..Kuinka pian pentunne oppi sisäsiisteiksi??
Urospentu
Minä vain
2322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuohon painoasiaan en osaa nyt äkkiseltään vastata, Riva varmaan osaisi. Jälkeähän voi ja kannattaakin tehdä jo 8-viikkoiselle. Esim. eteis,käytävää pitkin vedät jotain jauhelihapalaa tms. (joo, joo, joutuu siivoamaan kyllä) ja sitten jäljen päässä on palkka esim. maton reunan alla piilossa, ettei koira voi jäljelstää ns. silmillään.
Mä jo ajattelin ettei ketää kiinnosta vastata mun viestiin..Aattelevat varmaan että joku taas kyselee tyhmiä. Tosta painosta vaan ajattelin kun oon kuullut että normaali painon nousu olis n. 1kg/viikko. Mutta toi meidän jätkä taitaa vähä lihota liian nopeesti.