KATEUS

tein talon sukulaiset autto projektissa, kaveri alotti vuoden päästä homma ei oikein edisty ni täys v,,tuilu käynnissä minulle. kateutta täysin! onko muilla samoja kokemuksia?
21560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Johtunee siitä etten ole koskaan rakentanut. Jos kyse on todella kaverista eikä mistään puolitutusta niin mee vähän jeesaa kaverias. Loppuu se v*ttuilu ja molemmille tulee hyvä mieli.

Äänestä

aikanaan kun rakennettiin niin oli kaiken sorttista venkoilua, miten se kestää noin kauan yms, mutta nyt kun itse raksaavat niin melkein yhtä paljon näyttää menevän ja meillä on pitkästä itse tehty ja niillä elementtitalot ja työmiehiäkin sinne tänne aina välillä..

Oma venkoilunsa alkoi siitäkin kun paljastui talon koko ja piharakennuksen. Liian isoa tehtiin kuulemma.

Itse joutui ostamaan aikanaan paljon vehkeitä jotta hommat sujuu eikä tarvitse tapella risoilla ja lainailla ympäriinsä. Nyt sitten siitäkin on semmoinen venkoilu kun meille tullaan kuin konevuokraamoon, mutta ilman vuokraa.. Jotainhan sitä kyllä lainaa, mutta ei heemmetissä kaikkia ja koko raksan ajaksi. Työkalut kun ei käytössä parane ja moni pitää sitä kaverin laiteta vähän miten sattuu. Sitten jos ne hajoa aniin nehän oli jo vanhoja ja harva on valmis hankkimaan uutta tilalle vaan tuupataan kolmannesta uuden hinnasta hyvityksenä. Ei kele! Mun vehkeet on mun.. Nyt sitten on niuhotus menossa aiheesta. Onneksi vasta viiteen taloon olisi pitänyt tavarat antaa vuodeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


,,,,, kirjoitti:

tein talon sukulaiset autto projektissa, kaveri alotti vuoden päästä homma ei oikein edisty ni täys v,,tuilu käynnissä minulle. kateutta täysin! onko muilla samoja kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu