Lipposella oma

Tuolla jossain palstoilla luki, että Lipposella olisi oma lastenkoti Helsingissä. Oli ollut jossain lehdessä juttua. Mietin, että jos kirjoittaja ei tarkoita Eduskuntaa vaan ihka oikeaa lastenkotia, niin ei ihme, että kansantappaja Lipponen suosii huostaanottoja. Kuvittelee ilmeisesti olevansa hyväkin ihminen, ehkä Jumalana Jumalan paikalla. En voi muuta sanoa kuin hyi hel..tti!

Niin on perheitä rikottu Lipposen valtakaudella ja vanhuksia tapettu!

http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?t=12655&start=30
6241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos tuo uutinen on totta, ei viime vuosien törkeyksiä tarvitse kovasti ihmetellä, esim. vanhusten huollon suhteen. Eikä paljon siitä eroa perhepolitiikkakaan.

Mutta oma lastenkoti...
Sitä asiaa on aika vaikea selvittää.
Vai vieläkö kaupparekisteritiedot ovat julkisia. Männä vuosina sai puhelimitse firman omistajien, yhtiömiesten ym. nimet, mutta kuulin jossain kohti, että tietojen antamista oli tiukennettu.

Tietääkö joku asiasta enempää?

Äänestä

Joukollahan poliitikot rynnivät huostaanotettujen hoiva-alalle heti kun olivat valtion päättäneet maksajaksi. Siinä tulee sekä taloudellinen hyöty että ideologinen toteutus. Onhan Paavo Väyryselläkin oma perhekoti vai millä nimellä se nyt kulkeekaan tässä viidakossa. Parempaa ja varmempituottoista businesstä saa hakea, varsinkin, kun omilla päätöksillään voi varmistaa jatkuvan asiakasvirran.

Äänestä
  • kirjoitettu, että suurimpana esteenä lakien toteutumiselle ja huostaanottojen vähenemiselle ovat ne ihmiset, jotka ovat omistajina lastensuojelulaitoksissa. Saavat siis lapsibisneksestä taloudellista hyötyä itselleen.

    Eiväthän ns. hoidolliset huostaanototkaan ole millään muulla tavalla selitettävissä, niin järjettömiä ne ovat lapsen kannalta.

    Äänestä

poliitikot rikastuvat osin laittomasti toimivan lastensuojelubisneksen avulla?

Äänestä

olevan Teitä varten ? Kyllä kuulkaas on niin jotta Te olette demareita varten, Teitä on kusetettu siitä lähtien kun opitte vetämään punaisen viivan,
Demarit ovat pahempia kuin porvarit.
Olen itse kommunisti, ei koskaan ole tullut edes mieleen äänestää demareita, tietäen mitä he ovat.

Äänestä
  • en kokoomusta, enkä kepua...

    Mikähän olisi pienin paha jäljelle jäävistä :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lastenkoti kirjoitti:

Tuolla jossain palstoilla luki, että Lipposella olisi oma lastenkoti Helsingissä. Oli ollut jossain lehdessä juttua. Mietin, että jos kirjoittaja ei tarkoita Eduskuntaa vaan ihka oikeaa lastenkotia, niin ei ihme, että kansantappaja Lipponen suosii huostaanottoja. Kuvittelee ilmeisesti olevansa hyväkin ihminen, ehkä Jumalana Jumalan paikalla. En voi muuta sanoa kuin hyi hel..tti!

Niin on perheitä rikottu Lipposen valtakaudella ja vanhuksia tapettu!

http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?t=12655&start=30

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu