tehtävien hallinta

Tuossa kun avaa tuon tehtävien hallinnat ja sieltä prosessit niin siinä on paljon kaikkea.Saako niitä poistaa?Mitä ne kaikki on?
3232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Koneellasi on kymmeniä prosesseja käynnissä kaiken aikaa, älä kajoa prossesseihin, jos haluat koneesi toimivan.

Äänestä

sitten voit ylim. poistaa. Mulla enää 17 prosessia.

Äänestä
  • esim
    fxsvr2.exe
    tai
    wdfmgr.exe
    tai
    lsass.exe
    vastaavia on monta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


prosessit kirjoitti:

Tuossa kun avaa tuon tehtävien hallinnat ja sieltä prosessit niin siinä on paljon kaikkea.Saako niitä poistaa?Mitä ne kaikki on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu