Onko olemassa mitään oikeasti hyvää playeria, joka osaisi toistaa kaikki videotiedostot? Älkää muuten ehdottako VLC-, BS- tai Windows Media Playereita, jotka mukamas tukevat monia eri tiedostotyyppejä.. Nuo ovat edelleen melko paskoja ohjelmia, joiden kanssa ajautuu ongelmiin ennen pitkää, ellei yritä toistaa pelkästään jotakin AVI- ja MOV-tiedostoja.
Toimivat playerit
Jöshya
8520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos noi ei kelpaa niin sitten pitää "myydä eioota"
Mediaplayeristä niin kokeileppa kerran vanhempaa versiota, vaikka MP7, jonka saat sivuilta oldversion.com ja johon päälle laitat DivX, Xvid ja codecall codecit. Toimii sikana ja on hyvä ja helppo käyttää. Omat hermot menivät MP10 ja 11 mukana ja pistin vanhan niin kuin monet ovat tehneet. Jostain syystä tuo vanhempi versio toistaa ihan kaikki tökkimättä ilman ongelmia.
Jet audio...?
http://www.mbnet.fi/jutut/paivanohjelma/?from=etusivu
mukaan tulee mediaplayer classic ja kodekit johan alkaa näkymään: http://www.download.fi/video_ohjelmat/videocodecit/k-lite_codec_pack_full.cfm
http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html
Sillä olen kattonut videot missä ei tarvii tekstityksiä. Toistaa todellakin kai lähes kaiken aina avi, wmp:stä - kännyköiden filuihin.
Kun taas katson tekstityksillä niin valitse bsplayerin.
Näillä on pelattu ja hyvin menee.
ainoastaan viplay.tä.
Käytän paljon mediasoitinta. WMP 11 on paras kaikista tähänastisista kokeilemistani.
Olen kokeillut:
VideoLan(VLC)
RealPlayer
DivX Player
Cyberlink PowerDVD
iTunes
QuickTime Player
Winamp
InterVideo DVD 4