Hei, onko kellään tarjota hyviä kylpylävinkkejä? Tai sitten paikkoja joihin ei kannata mennä?
Tarkoitus olisi viettää elämäni ensimmäinen kylpyläloma jossain päin Suomea. Löytyyköhän tyylikkäät ja viihtyisät puitteet omaavaa kylpylää???
Tarkoitus olisi viettää elämäni ensimmäinen kylpyläloma jossain päin Suomea. Löytyyköhän tyylikkäät ja viihtyisät puitteet omaavaa kylpylää???
Vastaukset 7
Vanhimmat
mainoksia hesari täynnä.
Tylsää siellä on vain vanhoja eläkeläisiä ollut suomessa ainakin .
Ja virossa on niin tylyä palvelu nykyäänjos sitä yleensä onkaan eivät tykkää suomalaisista ollenkaan ja sen näkee jo laivalla ei kiinnosta-.
Kyllä oli ihana käydä ruotsissa ihan erilaista ja ystävällistä kaikinatavoin . No kylpylöihin kannattaa mennä siis eurooppaan kauemmas esim italiassa iscialle jo on upeaa ja ihanaa ja on ystävllistä siellä kannattaa käydä kylpylässä ja ehkä lähempänäkin jossain mutta viro kannaattaa nykyäänn jättää toiselle sijalle muualla on parempaa .
Jos haluat levätä rauhaisasti tyylikkäässä ympäristössä, Naantalin kylpylä on ehdoton. Jos haluat vähän vauhtia sekä altaassa että parketilla, niin sitten johonkin muualle.
Härmän Kuntokeskus on varmaan ,niitä parhaita siellä on sopivasti kuntoilua,kaikkea laidasta laitaan,siellä voi jopa laavulla paistella makkaroita.On myös kaikkea kaunista metsää sopivan lähellä, se ei ole pieni, ei myöskään liian suuri,osaa liikkua, kaikki muu on saman katon alla,paitsi Areena, se suurempi urheilu-sali siellä voi,rullaluistella ja kaikkea muuta.Siellä on iltoisin tanssia,elävä orkesteri, jos haluaa tanssia paljon,on aina maanantaina naisten tanssit, että menoa kyllä riittää..........
Todella mukava ja asiallinen paikka on
Kuusamon tropiikki. viihtyisä. Todellinen tropiikki erämaassa, siellä käyn jos on mahdollista
Kuusamon keskustassa hyviä paikkaköja missä shoppailla, kaikkea löytyy läheltä.
Luonto puhdasta ja harrastaa voi kaikkea.
Ilomantsinjärven rannalla on kuntoutuspaikka / hotelli Pääskynpesä. Ellei minulla olisi paikkakunnalla kesämökkiä, viettäisin lomia Pääskynpesässä.
Ilomantsissa on paljon nähtävää, kuten korsut ja juoksuhaudat luonnonkauniilla paikalla entisöityinä ym.
Kunnassa on koulutettuja matkaoppaita.
Katso google / Pääskynpesä
Itse pääministeri Paavo L. tuntuu kovin viihtyvän Pääskynpesässä" vaikka Ilomantsissa on tiettävästi "Sudenpesä" ja karhemoillakin omansa.
Pääskynpesä on todella viehättävä ja viihtyisä paikka ympäristöineen, mutta "monopolifirman" omistukseen siirtyneessä ravintolassa ei jostain syystä tarjota kunnan kahvia. Liekö syynä, ettei Paavo erityisemmin pidä toistaiseksi "Presidentistä" vaan talo tarjoaa jotain "Eurosumppia" - valitettavasti. Liekö asia korjattavissa ?
toiveita kannattaa kuunnella ja toteuttaa, jos se on mahdollista. Kannattaa kokeilla!