Hei!
Kertoisiko joku kokemuksia Air Finlandin lennosta Oulusta Phukettiin. En ole ennen lentänyt niin pitkää matkaa ja nyt hieman epäilyttää miten sen jaksaa.
Air Finland Oulusta Phukettiin
5
2978
Vastaukset 5
- kuuluu sarjaan
kun istuu polvet suussa 14,5 tuntia...tätä ei saa kokeilla kotona juttuja. Lehmiäkin kuljetaan paremmin kun viedään teuraalle ja niillä on laki takana. Ihmisillä ei ole niin väliä ja kansa se vain matkustaa...ota lääketä mukaan sillä hulluksi tulet ennen kun olet perillä.
Lensin v. 2005 brasseihin ja sitä kokemusta en unohda...sama kone ja matka lähes sama.
Aivan hirveetä, usko minua.tervehdys, olemme lähdössä kanssa samalla koneella ja oulusta suora lento kestää 12 tuntia, olin keväällä helsingistä jolloin matka kesti 10 tuntia.. ei minusta ainakaan kauhean pitkältä matka tuntunut kun yö aikaan lennetään niin voi nukkua.. Meillä oli edellisellä kerralla vielä lapset mukana ja jaksoivat lennon ihan hyvin. Lentosukat kannattaa laittaa jalkaan, muuten turvotus jaloissa on kauhea ;) ainakin itselläni oli.. Mukavaa matkaa ja lomallehan sitä ollaan lähdössä joten kyllä sen kaiken kestää ;)
- ensikertalainen
t..i.i.u kirjoitti:
tervehdys, olemme lähdössä kanssa samalla koneella ja oulusta suora lento kestää 12 tuntia, olin keväällä helsingistä jolloin matka kesti 10 tuntia.. ei minusta ainakaan kauhean pitkältä matka tuntunut kun yö aikaan lennetään niin voi nukkua.. Meillä oli edellisellä kerralla vielä lapset mukana ja jaksoivat lennon ihan hyvin. Lentosukat kannattaa laittaa jalkaan, muuten turvotus jaloissa on kauhea ;) ainakin itselläni oli.. Mukavaa matkaa ja lomallehan sitä ollaan lähdössä joten kyllä sen kaiken kestää ;)
Kiitos tiedoista. Kyllähän nyt loman eteen, hieman jaksaa kärsiäkin.:)
Hyvää lomaa teillekin! - Reissulaiset
Olen matkustellut todella paljon ja ollut monen lentoyhtiön kuljetettavana, Air Finland on hyvä
lentoyhtiö. Lento on ihan iisi, vaikka se kestää pitkään. Menimme vuosi sitte Brasiliaan kahden pienen lapsen kanssa eikä ollu mitään ongelmia. Sulla taitaa olla vain asennevika. 5.1 mennään taas Air Finlandilla Pukettiin ja lapset on mukana ja tiedän , että lennot menee hyvin ,kun siihen vain osaa oikein asennoitua.Jos ei jaksa istua koneessa, niin kannattaa jäädä kotiin ja katsella vaikka lomaesitteitä ja kuvitella olevansa ulkomailla.
- Hutkita
tuosta Air Finlandin Phuketin Oulun lennoista vielä kenelläkään ole suuria kokemuksia,koska ensimmäinen lento lähti 8.12. ja sillä matkanneet palaavat Ouluun 23.12. Ahtaitahan lomalentojen istumapaikat ovat,mutta lomalle ollaan menossa ja matkakin otetaan sen mukaisesti.Aikaisemmat välilaskut on tehty Intian Jaipurissa ja Ahmadapadissa, nyt käydään Abu Dhabissa,joten sekin tuo vaihtelua ja mukava pistäytyä kentällä hieman kävelemässä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861374
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka179774Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm50644Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s28613- 43610
Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät371583- 30521
- 18505
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19486Kyllä siinä oli jotain enemmän
vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,11482