Onko kokemusta/ vinkkejä, mitkä olisivat hyvät pilkkihansikkaat? kenen valmistamat jne..sellaiset, jolla pilkkiminen onnistuu.Käteni palelevat helposti.Tuskin 100% hanskoja on keksittykkään, mutta hyviä varmasti löytyy.
Pilkkihanskat
6
1564
Vastaukset
- on tehty
meriketun v..un nahasta ja ne sopii just noille pilkkiville runkuille.
- aloittaja
Kukahan näitä meriketun v..un nahasta tehtyjä hansikkaita tekee, että yks pilkkirunkku vois sellaset hommata? häh
- valmistaa
aloittaja kirjoitti:
Kukahan näitä meriketun v..un nahasta tehtyjä hansikkaita tekee, että yks pilkkirunkku vois sellaset hommata? häh
toi Tyrnävän Tumppu Oy
- lukija...
valmistaa kirjoitti:
toi Tyrnävän Tumppu Oy
miten täällä kalastuspuolella on noi paljon sairaita ja vähä älyisiä. Luulisi luonnossa liikkujan olevan terveempi ihminen
- sitä tiiä
lukija... kirjoitti:
miten täällä kalastuspuolella on noi paljon sairaita ja vähä älyisiä. Luulisi luonnossa liikkujan olevan terveempi ihminen
et kalastus tekkee kaheliks
- harvoin pilkkivä
sitä tiiä kirjoitti:
et kalastus tekkee kaheliks
Voisikohan käyttää kumihanskoja joiden alla on puuvillaiset aluskäsineet. Kumihanskojen on oltava vain reilua kokoa, että alle mahtuu jotain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19122476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497649Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,452745Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257