meillä on alle viikon päästä lähtö brasiliaan, sao paulon kautta florianopolikseen. olemme sao paulossa illalla puoli kymmenen aikaan ja pitäisi päästä hotellille 3 kilometrin päähän, onkohan turvallista ottaa taksi?? netissä puhuttiin myös jotain kuljetuksista joita järjestetään tarvittaessa lentokenttähotelleille, onkohan niitä mahdollista järjestää, on kuitenkin 24pv eli jouluilta..?
voikohan matkatavaroita buukata jo illalla etukäteen seuraavan aamun jatkolentoa varten, ettei tarvitsisi kantaa tavaroita hotellille?
Olisin kiitollinen vastauksista :)
voikohan matkatavaroita buukata jo illalla etukäteen seuraavan aamun jatkolentoa varten, ettei tarvitsisi kantaa tavaroita hotellille?
Olisin kiitollinen vastauksista :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitäs brasseissa uskaltaisi tehdä jos ei taksiinkaan uskalla mennä ?.Tavarat voi jättää säilytykseen lentokentälle.Kyllä taxsi hyvin pelaa koskaan ei ole ongelmia kohdalle sattunut, jos tulee jotain sit on tullakseen.Brasseissa käymättömällä on tietenkin paljon epäselvää mitä kysyitkin.
ulkopuolella on ihan virallinen standi josta tilataan turvallinen taksi.
Ja florianopolis on jees mesta. TOsin varaudu siihen, etta siella on noihin aikoihin puoli brasiliaa.... ja rannalla paljon kauniita naisia.