Videokamera mukaan P-Goaan?

Tammikuussa olen lähdössä Pohjois-Goaan ja tarkoitus olisi ottaa viedokamera mukaan. Uskaltaakohan ottaa? Voiko majapaikkaan jättää videokameran huoletta, mikäli ei ota päivällä mukaan? Entä miten onnistuu akun lataaminen? Entä uskaltaako rannalle jättää mitään hetkeksikään vartioimatta, jos lähtee vaikka uimaan? Entä surffausmahdollisuus Pohjois-Goassa?
3797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itsekkin olisin kiinnostunut tietämään vastausta tähän...joku tietäväinen vastauksia..:)

Äänestä

Minulta ei ainakaan koskaan ole varastettu mitään Goassa hotellihuoneesta. Mutta en kyllä koskaan ole myöskään jättänyt arvotavaraa hujanhajan näkyvään paikkaan, vaan piilotellut erinäisiin paikkoihin huoneessa ja rinkassa.

Hotelleissa on myös turvalokeroita, joten laittakaa niihin jos ette huoneeseen uskalla jättää.

Rannalla olen aina ollut joko mieheni kanssa tai seurueessa ja joku on aina jäänyt aurinkopedeille istuskelemaan kun muut ovat uimassa. Sitä en sitten tiedä kuinka yksistään matkaavat tekevät...

Mutta yleispätevästi vois sanoa että omaisuus ei katoa kun siitä pitää normaalisti huolta.

Jos junassa matkustaa, niin siellä kannattaa pitää erikoishuolta omaisuudestaan!

Äänestä
  • Omalla kohdallani toiminut hyvin, kun olen lähtenyt uimaan tai nukahtanut rannalle, niin shakin omistaja/työntekijä (jonka asiakkaana olen)pitää omaisuuttani silmällä sen aikaa. Ja hyvin on toiminut, ei enää muutaman kerran jälkeen erikseen tarvinnut pyytää (samassa shakissa), vaan ihan oma-alotteisesti huolehtivat näin hyvin asiakkaastaan, tulivat herättelemään jos liian kauan nukkui, että olenko kunnossa jne, uimaan voi lähteä huoletta. Ja mitään ei ole vielä kertaakaan kadonnut. Päivän päätteeksi muistaa vaikka hieman suuremmalla tipillä "huolenpidosta" kun maksaa päivän aikana nautitut tuotteet. Ei tarkoita mitään hirmu summia, vaan vaikkapa 50-rs extraa laskun normi tipin päälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkamies123 kirjoitti:

Tammikuussa olen lähdössä Pohjois-Goaan ja tarkoitus olisi ottaa viedokamera mukaan. Uskaltaakohan ottaa? Voiko majapaikkaan jättää videokameran huoletta, mikäli ei ota päivällä mukaan? Entä miten onnistuu akun lataaminen? Entä uskaltaako rannalle jättää mitään hetkeksikään vartioimatta, jos lähtee vaikka uimaan? Entä surffausmahdollisuus Pohjois-Goassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu