Haittaako teitä jos seurustelisitte pojan kanssa joka ei juo eikä käy baareissa?
Lähtisi kyllä teidän seuraksi jos haluatte mutta ei joisi?
Lähtisi kyllä teidän seuraksi jos haluatte mutta ei joisi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hmmm olen miettinyt tätä itsekin jo jonkun aikaa ja olis mielenkiintosta saada edes joku vastaus :/
Ei vaan toi juominen oo oikeen mun juttu ja mua ahdistas kyllä olla ees baarissa vaikka oon jo 18v mut ei vois vähempää kiinnostaa mennä sinne juomaan tai muuallekkaan...
Ylipäätänsä on ikävää kuunnella aina sellasta et "lol rikoin ikkunan kännissä nyt viikonloppuna ryyppäämään" - en siis varmaan ikinä tule samaan seurustelukumppania tältä planeetalta... ehkä pitää koittaa muualta :p
kyllä sä sen seurustelukumppanin vielä löydät :) ainakin mun mielestä on tärkeää, ettei mun kumppanini jois tai polttais. Jatka vain hyvää "juomatonta" elämääsi! :)
ei todellakaan haittaa, jos et käy baareissa ja juo. sehän on vain hyvä, että mieheen voi luottaa, eikä tarvii aina miettii, et missäköhän se on nyt kännäilemässä. En itekään juo. Jatka vain samaan malliin järkevää elämääsi :) Kyllä sä sen oikean vielä löydät ;)
Minua ei haittaa, jos toinen ei juo ja käy baareissa, kunhan ei ala moralisoimaan minun juomistani ja tupakan polttoa. Itsekään en baareista välitä, enkä juo mitenkään erityisen paljon. Joskus on kuitenkin kotona tai kavereiden kanssa kiva ottaa pari kolme, mutta jos mies sen hyväksyisi napisematta, niin hänen juomattomuutensa ei minua millään tavalla haittaisi :)
Itsekin käyn vain muutaman kerran vuodessa baarissa, enkä aina silloin edes juo. Poikaystäväni myöskään ei käy missään usein, eikä juo paljoa, mielestäni se on vain hyvä asia!
siinä säästää rahaa kun ei yrppäile kaliaa.
no mua se ei ainakaan haittaa ollenkaa..se on sen pojan oma juttu että juoko hän vai ei.tietenkin kunnioitan sitä ihan samalla mitalla vaikka poika ei joisikaan.eli ei haittaa ja voisi se aina seuraksi tulla :)
... mielestäni se on vain plussaa.
Hei ecotec! Miksi sä et juo? Olet sä joku uskovainen niinku jehovan todistaja?
Olen samassa tilanteessa kanssasi paitsi että olen 17v. en pahemmin pidä ryyppäämisestä ja jos ryyppään, ryyppään kavereiden kotona (kaikki kamut poikia)
Outoa on myös se että eräs kaverini joutui mielisairaalaan! ja löysi sieltä ensimmäisen tyttöystävänsä!
Päin vastoin! Itsekään en juo enkä käy baareissa. Itse asiassa kun tarkemmin miettii en edes alkaisi seurustelemaan henkilön kanssa joka joisi :D (oon hieman tiukkapipo tässä asiassa juu ^^)
ei todellakaan kyllä haittais, ois vaan tosi hyvä juttu jos poika ei jois. itte en oo koskaan vielä juonut mitään "alkoholipitoista", ennen kaheksaatoista vuotta tuskin tuun juomaankaan. ei kauheesti innosta vaan semmoset.
Kaikkihan tässä melkein on vastaillut, ettei se mitään haittaisi, tai että olis vaan parempi, mutta sanonpa minäkin sen vielä :p
Eli ei haittais, vaikkei jois. Toisaalta mulla itelläni on melko vapaa linja tuon alkoholin suhteen, tai silleen, että oon ihan periaatteesta päättänyt jättää sellasen pelleilyn siihen, kun olen täysi-ikäinen (mihin on enää pari viikkoa aikaa 8) ) Mua ei haittais siis, vaikkei poikaystävä jois, mutta ei sekään mua haittas, vaikka se jois. Kunhan ei ole sellanen kaveri, jonka tarvii joka viikko kolmeen kertaan vetää pää sekasin :p Jokasen oma asia, enkä alkais juomattomuudesta tai juomisesta niuhottamaan :)
-Jenni
mua ei haittaisi ainakaan. parempi vaan jos poika ei joisi. mulla on kokemusta suhteesta ,kun jätkä on tullut baarista kotiin, sitten haukkunut ja lyönyt. aamulla selitellyt kun viina on sekoittanut pään, lisäksi vielä vannonut ja luvannut että ei koskaan tuu toistumaan jne. suhteemme on onneksi jo loppunut., siitä kiitos kavereilleni jotka saivat mut tajuamaan ajoissa että suhde ei toiminut. rakkaus tekee sokeaksi =/