DIGI

Katselin tietokonetta digisovittimella.Sellainen on vain antennitalouksiin eli ns.maajusseille.Kerrostaloasukaille ei ole juuri mitään.
2211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä estää kerrostaloasujaa katselemasta DVB-T-lähetyksiä? Aktiiviantenni vain seinälle ikkunan viereen niin yleensä näkyy hyvin.

DVB-C-sovittimiakin tietokoneisiin löytyy. Ei vain välttämättä missään pakettitarjouksessa. Mutta eihän ole pakko ostaa paskaa paketissa.

Äänestä

35€ Artecin digiboksi tietskaan, sisältää kaukosätimet, ja hyvät ihjelmat EGP:llä aikanuhoituksella jne.

Asun itse kaapelitalaudessa Turun keskustassa, ja ihan hyvin mielestäni näkyy kaikki kanavat, vaikka boksi onkin mallia T

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PÄÄTE kirjoitti:

Katselin tietokonetta digisovittimella.Sellainen on vain antennitalouksiin eli ns.maajusseille.Kerrostaloasukaille ei ole juuri mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu