Paras Predator sarjis?

Ajattelin hankkia jonkun Predator tai Aliens vs. Predator sarjiksen. Kysynkin nyt, että mikä kannattaisi hankkia. Missä on hyvä juoni ja piirrokse?
2176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En hirveästi noista Dark Horsen lisenssikamoista tiedä, mutta ne joita olen lukenut (ja joiden nimiä en muista) ovat olleet ihan ok tavaraa.

Ensimmäinen Aliens Vs. Predator-sarjis on ihan hyvä, se tuli luettua suomeksi silloin joskus kun sitä Agentti X9:ssä julkaistiin. Jenkkiversiossa lisäbonuksena väritys.

Jos et ole puhtaasti Predatoria etsimässä, niin suosittelen Carpenterin "Thing":iin pohjautuvia sarjiksia, niitä on kaksi ja ne on julkaistu kokoelmassa "The Thing From Another World & Climate of Fear". Se on tosin aika vanha, joten voi olla hankala saada. DH:n kustantama tämäkin.

Äänestä

anna mailis niii pistän sulle tuleen listan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pöllö kirjoitti:

Ajattelin hankkia jonkun Predator tai Aliens vs. Predator sarjiksen. Kysynkin nyt, että mikä kannattaisi hankkia. Missä on hyvä juoni ja piirrokse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu