Brysselin

halvat majoitukset!!!

Ollaan menossa viikoksi huhtikuun alussa brysseliin. Tietäiskö kukaan jotain tosi edullista majoituspaikkaa? Jotain hostellia, majataloa...

4

793

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Belgo

      Tosi edullista? Ei sellasta varmaan Brysselissä olekaan. Tai jos on, niin taso on taatusti kaamea.

      Hyvä nyrkkisääntö sulle kun zoomailet sopivaa majoitusta Brysselissä. Ota hotellin/majapaikkasi tähtiluokituksesta 3 tähteä pois, niin saat vähän käsitystä majoituksen tasosta.

      Eli jos löydät Brysselistä 5 tähden hotellin, se vastaa about tavallista suomalaista hotellia, ilman sen kummempaa tasoa tai luksusta.

      Entä jos löydät Brysselistä kahden tähden hotellin? Noh, suomalaisittain se vastaa -1 tähden majoitustasoa. Ihan totta.

      Katos www.hotels.com

      Sieltä saattaa löytyä jotain...

      • kyllä

        ole ihan samaa mieltä! Katselin noita hotelleja ja kyl ne tähtiluokitukset menee niinkuin täälläkin.


      • Belgo
        kyllä kirjoitti:

        ole ihan samaa mieltä! Katselin noita hotelleja ja kyl ne tähtiluokitukset menee niinkuin täälläkin.

        Tottahan niillä tähtiä on, mutta siitähän nyt ei ollutkaan kyse. Niitähän voi kukin lätkiä nimensä perään niinkuin lystää.

        Tarkoitin että suomalaisittain ajatellen hotellien taso voi olla to-del-la sur-ke-a Brysselissä. Niissä useamman tähden hotelleissakin.


      • ja yöpuu
        Belgo kirjoitti:

        Tottahan niillä tähtiä on, mutta siitähän nyt ei ollutkaan kyse. Niitähän voi kukin lätkiä nimensä perään niinkuin lystää.

        Tarkoitin että suomalaisittain ajatellen hotellien taso voi olla to-del-la sur-ke-a Brysselissä. Niissä useamman tähden hotelleissakin.

        http://www.southfinland.org/vierailupalvelu/majoitus.htm


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      179
      16340
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3775
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      140
      3071
    4. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      27
      1814
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1514
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      55
      1471
    7. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      160
      1417
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1314
    9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1284
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1101
    Aihe