onko Moganissa pidempään asuneita? Kokemuksia Tjären matkoista?
Puerto de Mogan?
lynn_
3521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Taalla lomaillaan parhaillaan. Toinen viikko alkamassa. Nyt just Puerto Ricossa kavaisemassa ja mielellaan takaisin Moganiin kohta lahdetaan. Finnmatkojen matka meilla. Hyvin on viihdytty. Ainoat oltiin meiddan lentokenttabussissa, jotka tulivat moganiin saakka. muut jai puerto ricoon tai tauritoon. Melko rauhallista on ollut, kuten toivottiinkin. Ihan hyvin on tarettukin, vaikka altaalla vahan tuuli vilvoittaakin merelta, kun on ihan siina meren aarella. Ruoka ei ole ollut kovin kummoista viela missaan. suositellaan silti paikkaa. kaunista on!
Missä hotellissa olette? Itse olen menossa helmikuussa Club de Mariin, en ole aiemmin käynyt PM:ssa.
Viime yönä palattiin matkalta. Oltiin Club de Marissa. ootkin varmaan niitä kuvia nähnyt hotellista eli on tosi nätti paikka. jos mahdollista, kannattaa pyytää / maksaa parvekkeesta. Meillä oli vaan ranskalainen parveke. Kattoterassilla pysty kyllä oleilemaan mut pitihän sinne aina muutama askel raahautua ylöspäin. Siellä oli kyllä ihan rauhallista ja lämmintä ottaa aurinkoa jos altaalla tuuli liikaa. Allashan on tosiaan siinä meren äärellä että jos on pilvistä ja tuulee, voi tulla vilu. Meillä oli tuuria kelin suhten. jouluaatosta eteenpäin oli täysin pilvetöntä ja lämmintä. Sillon oli ihan kivakin että vähän tuuli. Allasalueelta pääsi myös mereen uimaan ja samalla sai ihastella komeita rapuja, joita oli siinä rantakivillä. Kovalla tuulella ei uimaan päässy siitä. Allas oli lämmitetty, mutta oon lämpimämmässäkin altaassa uinut.
Hotelli on siis ulkoisilta puittelita tosi idyllinen. Huoneet ihan tilavat, vähän kuluneet. Riippuu mihin on tottunut. Meillä oli huone huoneiston puolelta lähellä ravintola-aukiota. Ei kuulunu meteliä sieltäkään.
Tässä nyt hätäseen jotain. Kysele jos on jotakin mikä mietityttää. Puitteet ihanalle lomalle on ainakin mitä parhaimmat. Nautinnollista lomaa!!!