Liikenneonnettomuuksia Keuruunkin alueella.viikon parin aikana. huono juttu . ja vanhan haapamäentiellä joku porukka vielä kehtaakin humalassa ajella .vankka ohikulkijan tieto olis että paikalliset "DALTTONIN" veljekset peltosen visa olis ao. autossa joskus ollut.aina sama poppoo. Miksi?????
Paljon
vakavia
52211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Peltoset on pellejä! Harmi vaan et kytät tähtäs siihen yhteen 1/2 metriä liian alas....
Vieläkö se troikka terrorisoi Keuruuta?
On se kumma että ihmisiä vieläkin kiinnostaa ns. Daltoneiden tekemiset! Herätkää, ko. kaverit on jo teini hullutuksistaa "kasvaneet" ja mielestäni hyvin vähän lehtien sivuilla roikkunu!! Taitaa tässä kylässä riehua ihan jotkut muut ja huomattavasti nuoremmat(mitä lehdestä on saanut lukea)!! Ehkä jokainen vanhempi voi miettiä omassa päässään mitä ne omat kersat touhuaa! Ei ole koiraa karvoihin katsomista..
Rakkaat ihmiset! selvittäkää asioiden todenpitävyys ennen kuin alatte ihmisiä nimillä syytteleen! kyseessähän on kunnianloukkaus..Ja tuskin kenenkään on tarkoitus "kärsiä" loppu elämäänsä siitä että nuoruudessaan hölmöilee!! Veikkaan että keuruun ihmisistä kukaan ei voi hyvällä omallatunnolla sanoa olevansa täysin rehellinen/puhdas pulmunen!! Menkää itseenne!
Yhdyn edelliseen kirjoittajaan.Ei ole koiraa karvoihin katsomista.Jokaisella ihmisellä on niitä n.s "luurankoja kaapissa"!!.