Onko niksejä millä saa kaksi teräskattilaa toisistaan irti, kun eivät edes rasvalla irtoa tai fairyllä?
Kattilat jumi kiinni!
Minä vaan
3
760
Vastaukset
- rrraassuu
Koita panna ulompi kuumaan veteen ja laske sisempään kylmää vettä. Lämpötilaerojen pitäisi irrottaa kattilat nopeasti toisistaan.
- elina
tuskinpa millään
- elliveeruska
Pistä pakkaseen jokskin aikaa, sen jälkeen alassuin ja kumauta vaikka muussinuijalla kylkiin. Siis kattiloiden, ei omiin. Ja kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 554873
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774338- 1334003
- 673942
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493721Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe803542- 1103157
- 562941
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172554