Kissani repii muovipusseja, tai oikeastaan nyppii niihin reikiä pitämällä tassuaan pussin päällä ja sitten suullaan nyhtämällä. Varsinkin keskellä yötä hän herättää minut, vaikka teen aina ennen nukkumaan menoa kierroksen, ettei minnekään olisi jäänyt muovipusseja. Jostakin kumman paikasta se aina silti löytää yhden. Miksi?
Lisäksi kissani nuolee tulitikkurasioiden kohtaa, josta tikku raapaistaan palamaan. Joka kerta, kun se vaan rasioita löytää. Miksi?
Lisäksi kissani nuolee tulitikkurasioiden kohtaa, josta tikku raapaistaan palamaan. Joka kerta, kun se vaan rasioita löytää. Miksi?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ennen n.3 vuotta kissani on aina hypännyt viereeni tai päälleni nukkumaan kun menen sänkyyn makaamaan. Mutta se on alkanut kaivata peiton alle O__o
Välillä kun hänen onnistuu tunkeutua sinne, niin menee kerälle ja siellä hurisee, mutta en uskalla antaa kisun nukkua sielä jos happi loppuu tai käännän kylkeä hänen päälleen.
Mitä tehdä?
se on ihan normaali että kissat jostain syystä haluaa olla muovipussien kimpussa ainoa ongelma on että jos alkaa syödä voi tukehtua..joten sinuna ottaisin ne pois näkyvistä..(kokemusta)
siihen toiseen asiaan niin anna kissasi tulla peiton alle vaan sinun viereen nukkumaan jos se haluaa --kyllä se sitten omia aikoja menee pois jos haluaa...(kokemusta)
Siis jos kissasi tulee peiton alle niin sehän on ihan normaalia toimintaa kissalta.Mun mielestä osoittaa,että katti on kiintynyt sinuun!Tuosta muovipussi jutusta en osaa sanoa oikein mitään.Ehkäpä kissasi haluaa leikkiä niillä?!