jouluruno

pukki ovella kolkuttaa
isä kotiin nilkuttaa
äiti ottaa olutta
lapset itkee lahjoitta
( jatka)
22288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Isä se pöytään istahtaa,

kohta olutpulloa avaa.

Uunissa sika kuumuutta huokaa. ---

"Joutuin nyt pöytään se tuokaa!"

Äänestä

Jotkut vähän pihalla...
iho kanalihalla.

Lapset naapuriin jossa ,
lahjat on piilossa.
Kuitenkin löytyy ne , ja naurussa ilme :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pukki ovella kolkuttaa kirjoitti:

pukki ovella kolkuttaa
isä kotiin nilkuttaa
äiti ottaa olutta
lapset itkee lahjoitta
( jatka)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu