Mies, 24 vuotias vietteli 14 vuotiaan tytön.Kertoi tälle elämästään, suruistaan,äidistään joka ei ollut edes tietoinen tytöstä.Meille vanhemmille kaveri kertoi samaa,olevansa vain hyvä kaveri.Hän vannoi olevansa harjoittamatta sukupuolisuhteita kenenkään alaikäisen kanssa ja hän mainitsi moneen otteeseen että hänellä on laaja ystäväpiiri.Miksi juuri meidän lapsi joutui uhriksi.? Uhri kyllä sillä vastuu kuuluisi 24v miehelle.Minkä trauman hän aiheutti valheillaan ja .....youk know.Kaikki mika kundin suusta pääsi ,oli valetta ja me luotimme.Tyttö yrittää olla erossa kundista mutta kundi pommittaa tekstiviestein ja hunajaisin lupauksin.Kaveri kertoo että ero sattuu myös häneen.Onko niin ettei kundi 24v tajua ettei hänellä ole oikeutta seurustella sukupuolisuhteessa 14 v kanssa?Me teemme kaikkemme paitsi emme ala väkivaltaan,vielä.
20v plus 4
hyväksikäyttöä
1413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
No olipas taas... Tokihan 10v. on aika paljon nuoressa iässä, mutta mitä vanhemmaksi sitä tulee, sen vähempi se merkitsee.
Ja 14-vuotta ei tarkota sitä että olisi enää lapsi, kehitys riippuu niin kauheasti ihmisestä. Neuvokaa tyttöä ja yrittäkää tukea, turhaan et muita syyllistätte.