Onks kukaa menos tammikuun ja helmikuun 2 päivänä puerto del Carmenii? tai oisko lapsiperheitä? ja minkä ikäsii lapsii? ois kiva jos sais itse jtn seuraa siskon lisäks, itse olen 14 vuotta (tyttö) mennää cinco plazas hotellii 2 viikoks xD
Millasta säätä siellä on siihe aikaa? ja onks siel kuin monta kauppakeskusta??? xD
HYVVEE JoULUU KAIKILLE LUKIJOILLE xD
Millasta säätä siellä on siihe aikaa? ja onks siel kuin monta kauppakeskusta??? xD
HYVVEE JoULUU KAIKILLE LUKIJOILLE xD
Vastaukset 3
Vanhimmat
Carmenissa on rantakadulla paljon sellaisia turistimyymälöitä, mutta Biosferan ostoskeskus vähän rantakadusta sivummalla on ihan ok. Itse osteltiin paljon vaatteita reissulla (just tultiin). Veromodan ja Onlyn liikkeet löytyy rantakadun molemmista päistä.
Deilandin ostoskeskus pääkaupunkiin Arrecifeen päin on ihan bussimatkan päässä, mutta siellä ei niin kauheasti mitään ostettavaa ollut.
Illaksi kannattaa varata vähän lämpimämpää vaatetta, mutta rannalla saatte varmaan olla useimpina päivinä - vinkiksi kannattaa mennä aamusta 10-11 aikaan rannalle ja iltapäivästä kaupoille.
Kiitos vinkeistä :D kun en itse ole käynyt niin on kiva tietää että mitä tehdä ja mitä ottaa mukkeen ;D
jes