Minkälaisen saunan voisi

konstruoida pienehköön kylpyhuoneeseen. Siellä oli aikaisemmin kylpyamme ja nyt suihkuallas.
Pesukonekin vie suuren tilan.
Täytyisi sentään voida jouluna lauteilla laulella
vaikka O Tannenbaum O Tannenbaum........
tai tiptap tiptap tippetipppppeeee tiptap....etc.
2247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muuta asoon

Äänestä
  • ei se riitä, että on yli 55 v ja omaisuusrajat poistettu. Jos on oma asunto, niin ei ole siinä tapauksessa mitään asiaa ASO:oon.
    Elämä on julmaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tonttu torvelo kirjoitti:

konstruoida pienehköön kylpyhuoneeseen. Siellä oli aikaisemmin kylpyamme ja nyt suihkuallas.
Pesukonekin vie suuren tilan.
Täytyisi sentään voida jouluna lauteilla laulella
vaikka O Tannenbaum O Tannenbaum........
tai tiptap tiptap tippetipppppeeee tiptap....etc.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu