olin täs thaimaassa pari kk sitten. tapasin siel yhen pojan johnin. meil oli tosi kivaa yhessä käveltiin rannal auringon laskus yhessä ja en oo ikinä kokenut mitään tommosta. se on niin sulonen. kun oli enää pari päivää jäljellä me ymmärrettiin, että me joudutaan eroomaan ja eikä välttsti enään nähä. se oli molemmille kamala shokki. päätettiin silti, että ei mietitä sitä ja pidetään nyt hauskaa mentiin kerran sitten yöllä rannalle ja oltiin siel ihan kahestaan. mentiin uimaan ja toinen asia johti toiseen ja me alettiin harratsaa seksiä se ei haitannut mua yhtään koska john oli ja on niin ihana, että en tulis aiskaan ekaa kertaani katumaan ja nyt en unohtais sitä ikinä. mutta sillon meillä vaan ei siellä ollu kortsua ja nyt oon sit raskaana johnille. mun äiti ei pidä siitä yhtään koska oon 14 ja se sanoo, että en oo valmis äidiks. en siltikään haluis antaa vauvaa pois koska se ei sinänsä mikään vahinko ollu olihan johnin kanssa niin ihanaa ja mulla ja johnilla olis syy palata yhteen ja elää yhessä. sitä paitsi vauva on osa johnia. kerroin johnille vauvasta ja se sano, että tulee tänne vaikka millä keinoin minun ja vauvan luokse. hän oli kuulemma jo shopannut vauvan vaatteitakin vaikka siihen on viel aikaa eikö olekkin suloinen mies ? :D ja miten saisin äidin järkiinsä ?? ja, että saisin elää johnin kanssa koska tunnen olevani valmis siihen en kaipaa muutakun johnia.
thaimaassa kerran
auringonkatse
52746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joo, jos oikeasti olet tossa tilanteessa ja viellä 14 v. niin mieti hyvä ihminen vähän elämääs eteenpäin!!! Äites on aivan oikeassa tällä(kin) kertaa. Minkä maalainen ja ikäinen kyseinen mies on ja oletko varma ettei hänellä ole lapsia jossain muualla? Kyllä miehet osaa lirkutella, jotta pääsee tyttyöjen housuihin mutta tuskin vastuuta ottaa kun tulee tosi kyseeseen ja viellä 14-vuotiaan tytön kanssa. Oletko yhtään miettinyt millä elätät itsesi ja vauvan, elämä ei ole halpaa, koska käyt koulusi loppuun ym? Äitiydessä on paljon mietittävää ja erittäin kova vastuu ja luultavasti sinä yksinhuoltajana kannat SUUREN vastuun itsestäsi ja vauvasta. Mieti elämän tosiasioita ja keskustele niistä aikuisen kanssa, ennen kun päätät pitää lapsen. Oletko varma, että kyseinen mies haluaa muuttaa luoksesi ja perustaa perheen? Sanat voivat olla jotain muuta, kun teot!!!!
on todennäköisesti 40-v.kanttura jolla on liian vilkas mielikuvitus.
heräsin unestani.
^^^
Voi kun nämä keski-ikäiset suomalaiset mies-kullanmurutkin ajattelisivat yhtä vastuuntuntoisesti aloittajan ikätovereista, joita käyvät Taikamaassa höyläämässä.
vitsi oli tosi hauska juttu... mutta jos toi on oikeesti totta niin anna mennä vaan lähe thaimaaseen jhonia kattoo ja perustakaa perhe... mullakin oli kerran loma romanssi mutta sillä ei ollu noi ihania seurauksia kun vauva... let´s go girl!