Miksi kannattaisi hankkia Varadero

DeroVara

Olen aikeissa hankkia matka-/ retki- ja ylipäätään kaksipäällä ajeluun Varaderon. Omistajat kertokaa hyvät ja huonot puolet.

Olenko liian lyhyt (siis ko pyörän päälle), kun pituus on 177 cm.

3

3950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sherlock

      voin sen verran sanoa, et varadero on ihan omassa luokassaan kevariryhmässä matkapyöränä. kaupunkiajossa varadero ei oo omimmillaan, mut nimenomaan matkaa tehdessä ylivertainen. jos olet matkapyörää ostamassa, eikä tehot oo sulle niin tärkeitä, on varadero tosi hyvä valinta.

      • Egon

        Kyse on ilmeisesti tonnisesta Varaderosta eikä kevarista. Motopalstan kahessa koeajosa se on saanut lähes pelkkiä kehuja, samoin kavereitten kommentit matka-ajosta ovat ylistäviä. Itelläni on Transalp 600 joka on kans Hondan XL, mutta Varadero XL:n pienempi versio. Minusta ainakin Transalp on kaupunkiajossa parhaimmillaan, ei kai se muuten olisi Lontoon moottoripyörälähettien suosikkipyörä. Oon itse ajanut Varaderolla, ei se nyt mikään hirveän iso oo.


    • Ainoa huono puoli saattaa olla tuommoiselle pätkälle se että Eero on aika yläpainoinen noin niinko paikallaan käsiteltäessä,mutta kun sen saa liikkeelle ei ole mitään moittimista.
      Kaks päällä on tosi mukava mennä eikä mammallakaan ole mitään tilan ahtautta.
      Menet ja koeistut Eeron ja jos jalat yltää maahan asti niin olet riittävän pitkä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      95
      4097
    2. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      43
      4077
    3. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      124
      3627
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      2854
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2174
    6. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      28
      2162
    7. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      2068
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1719
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      69
      1304
    10. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      1145
    Aihe