Nyt kaivetaan susien suojelijoilta totuus nahasta.
Tehän väitätte, että sudet ei oo ihmisille vaarallisia. Olenko ymmärtäny oikein?
Jos olen ymmärtäny oikein, niin siinä tapauksessa minä vaadin todisteita. ONKO MULLA SIIHEN OIKEUS?
Jos on oikeus, niin siinä tapauksessa vaadin, että susien suojelijat menette keskellä talvea yksitellen villin susilauman keskelle ja vietätte siellä ainakin viikon. (meinasin vaatia ottamaan mukaan pari koiraa, mutta säästän koirien hengen, koska ne eivät lähtisi sinne vapaaehtoisesti.)
Ja kun susien lisääjien mielestä ei ollenkaan haittaa, jos susi repii jonkin ihmisen välillä, niin pankoot itsensä likoon puheittensa tähden.
Ja että totuus tulee varmasti ja kerralla ilmi, sitten viikon päästä menee toinen ja sitä rataa. Niitä erisusilaumoja täytyy olla varmaan kymmenkunta, että sekin auttaa totuuden esillesaamisessa.
Keväällä lasketaan ne, jotka ovat tullet takaisin.
Ja jos ette suostu tähän testiin, te olette puhuneet julkisesti paskaa, ja siksi te olette koko kansan silmissä täysiä paskapäitä ja pelkureita joilla ei oo enää mitään sananvaltaa mihinkään tässä yhteiskunnassa Ja jos tähän tulee vastaväitteitä, se on susihyysääjien RINTAMAKARKURUUTTA!
Hyvät herrat ja narrit, sekä viimeisetkin Bubligaanit: OLKAA HYVÄ.
PALATAANPA ASIAAN
10
762
Vastaukset
- Rohkea ja kaunis
niin tyhmä avaus että kerrassaan ääliömäinen.
Vedäppä itse vuodenpäivät viinaa vaikkapa kolme kossupulloa päivässä, tai kokeile kuinka kauan pystyt sitä tekemään. Veikkaanpa ettet paskahousu tähän testiin ryhdy kun viina on vaarallista. Ja tämänkö takia viina pitäisi kieltää?
Oot sinä pelkuri kun susia pelkäät. Taidat pelätä tonttujakin ja pikku-ukkoja.
Tekisi tuo viinan juonti sulle rohkaisuryyppynä kuitenkin ehkä hyvää jottei tarvitsisi peloissaan hikikarpaloita otsaltaan koko ikäänsä pyyhkiä, senkin tollo.- Ei tanssi susien kanssa
Pidä juoppohullu idiootti turpasi kiinni,ja läträä vaan sen kossusi kanssa. Äläkä sekaannu asioihin mistä et mitään tiedä
- Haverisen Jokke
Ne ei vaan osaa vastata tuohon sinun susi kysymykseen vaan alkaa puhumaan kuinka paljon ihmisiä jää auton alle vuosittain. Sano mun sanoneen että tätä saat vastaukseks. Kun puhutaan susista silloin puhutaan susista. Kun puhutaan liikenteestä silloin puhutaan liikenteestä ja piste.
- mummo maalta
olen kanssasi.
- Rohkea ja kaunis
ollaan niinkuin apinalauma samaa mieltä sellaisesta asiasta mistä kukaan lauman jäsenistä ei ymmärrä yhtään mitään.
Syökää vaan banaaneja ja piereskelkää kun ei ole muutakaan sen kummempaa ajateltavaa. - tietää
Rohkea ja kaunis kirjoitti:
ollaan niinkuin apinalauma samaa mieltä sellaisesta asiasta mistä kukaan lauman jäsenistä ei ymmärrä yhtään mitään.
Syökää vaan banaaneja ja piereskelkää kun ei ole muutakaan sen kummempaa ajateltavaa.jokainen täysjärkinen että susilauma ottaa pitkät ja häviää toiseen pitäjään jos lauman lähelle menee, susihan pelkää ihmistä.
- EI EDES SITÅ
tietää kirjoitti:
jokainen täysjärkinen että susilauma ottaa pitkät ja häviää toiseen pitäjään jos lauman lähelle menee, susihan pelkää ihmistä.
Pysty tajuamaan, että pihoihin nuo perkeleet tulevat ja tämä on tosi. ne tulevat uudelleenkin ja nämä on tosiasioita!
Jos sinä luulet niiden luikkivan toiseen pitäjään, niin silloinhan sinulla ei pitäisi olla mitään syytä olla ottamatta haastetta vastaan ja todistaa juttusi.
- ............
Sudet ei kuulu ainakaan tänne eteläsuomeen,niillä ei ole tilaa täällä koska täällä ei ole niille tarpeeksi tilaa. Kaikki metsät on liian pieniä suden asustella. täällä ei ole kuin pieniä metsäalueita ja asutusta jokapuolella. Mutta silti on pakko laahata niitä hukkia tänne,ihan hullun hommaa.
- Perustelut
Ei tainnu tulla ainuttakaan halukasta susihyysääjää todistamaan omia puheitaan.
Sitä arvelinkin. Jokaisella heillä tuli vissiin kiire muille asioille.
Hyvää Joulua kaikille. - Max07
.. siitä mitä syntyy kun serkukset nai. Tämän aiheen aloittaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535500Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo933389Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453289Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L742450SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral532337Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751867Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991685Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal201041Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71036Kuinka kauan
Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä63923