2*512 a-data viesta + 1gib gskill ei toimi

ei ymmärrä

Eli koneessani on alun perin 2*512 500mhz a-data viesta muistit ja ostin 1gib 400mhz gskill muistin. Ongelma on kun laitan koneen päälle niin emo alkaa piippaamaan ja näytöön ei tule mitään. Uusi muisti toimii kyllä yksinään, mutta yhdessä vanhojen kanssa ei. Koneessani on "DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D" emo.

3

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 89898989

      Jos tuo emo tukee dual channelia, se ei toimi kolmella kammalla. Osta neljäs kaveriksi tai myy 512:t pois ja osta toinen giganen.

      • ei ymmärrä

        Koitin vain yhdellä 512mb kammalla ja tuolla gigaisella, mutta sama juttu. Eli jos tuosta dual chanelista olisi kiinni ollut, olisi pitänyt toimia.


      • samanlaisia ja
        ei ymmärrä kirjoitti:

        Koitin vain yhdellä 512mb kammalla ja tuolla gigaisella, mutta sama juttu. Eli jos tuosta dual chanelista olisi kiinni ollut, olisi pitänyt toimia.

        kokoisia dual channelissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      44
      3126
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1917
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1900
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      78
      1680
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1502
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1388
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      26
      1322
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      1147
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      110
      1123
    Aihe