Tyttömme sai nimen

Tyttäremme sai nimekseen Aura Elviira Katlin
4341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aurasta tulee mieleen sinihomejuusto ja Elviirasta vanha mummo, mutta mikäs siinä jos pidätte. Onko Katlin (Caithlin) tytön kolmas nimi vai sukunimi?

Äänestä

Niin, että päätit sitten poikien nimet -palstalle tulla kertomaan. Mitenkä pitäisi lausua Katlin? On muuten melko kamala nimi.

Äänestä
  • näiden haukkujien omien lasten nimet. Jokaisella on mielipiteensä mut miksi niin törkeesti se ilmaista. Aika jänskä valinta nimeksi mutta ihan varmasti juuri teidän tyttärelle sopiva! Onhan näitä Kalleja,Kerttuja,Hilmoja ym. mutta ne nimet on mulle outoja...silti sopivia muille joilla se nimi on. Ja nimeen tottuu.

    Äänestä

  • ja ois kiva tietää kirjoitti:

    näiden haukkujien omien lasten nimet. Jokaisella on mielipiteensä mut miksi niin törkeesti se ilmaista. Aika jänskä valinta nimeksi mutta ihan varmasti juuri teidän tyttärelle sopiva! Onhan näitä Kalleja,Kerttuja,Hilmoja ym. mutta ne nimet on mulle outoja...silti sopivia muille joilla se nimi on. Ja nimeen tottuu.

    Jos nimi on mielestäni kamala, niin onko sinusta törkeää, että ilmaisen mielipiteeni? Vai pitäisikö se kierrellen ja kaarrellen sanoa, että "ei ole ihan minun makuuni ja lässyn lää, varmaan sopii teidän lapselle".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnelliset vanhemmat89 kirjoitti:

Tyttäremme sai nimekseen Aura Elviira Katlin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu