Nyt on mahdollista saada ilmaiseksi hyviä laulajia levylle/nauhalle. Katsoin Yle Ykkösen tarjontaa ja upeita laulajia löytyy: Soile Isokoski, Minica Groop, Jaakko Kortekangas, Pia Freund, Johanna Rusanen, Jorma Hynninen jne. Hynninen laulaa ihan pian televisiossa ja toinen hyvä baritoni, Esa Ruuttunen, myöhemmin tänään.
Nyt teidän ei tarvitse enää tyytyä kalliisiin pilipalilaulajiin, vaan voitte ihan ilmaiseksi tallentaa laulajia, jotka ovat maailman huippua.
Nyt teidän ei tarvitse enää tyytyä kalliisiin pilipalilaulajiin, vaan voitte ihan ilmaiseksi tallentaa laulajia, jotka ovat maailman huippua.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä oli komeaa laulamista Jorma Hynniseltä!
Hynninen oli vielä vuodepotilaana päivä ennen konserttia. Ammattilainen hoitaa kuitenkin työnsä. 65.vuotias ja noin hienossa kunnossa.
Olet sinä kyllä ihme vempula, kun halveksit ja vähättelet kaikkia muita laulajia, paitsi "hienoja" taidelaulajia.
En pahemmin halveksi ja vähättele muita, mutta mielestäni ehdottomasti parhaimmat perinteisten joululaulujen esittäjät löytyvät taidelaulajien joukosta. Muut voivat esittää näitä Pettereitä ja muita.