orgoni / orgoniitti

orgaaninen aines

Arvoin kovasti, mille palstalle laittaisi viestin. Olisin laittanut vallan toiselle foorumille, vaan sinnepä ei pääse ollenkaan kirjoittamaan.

Mulla on kysymys. Haluaisin kokeilla muffinssin mallista orgoneja, jossa on orgaanista ja epäorgaanista ainesta kerroksittain, kivi sisällä. Polyesterimönjä on kuitenkin hillittömän pahan hajuista. (Kuka käski kokeilemaan sitä juuri jouluaattona!)

Mehiläisvahaa voi käyttää. Heikentääkö mehiläisvaha kuitenkin orgonin ominaisuuksia? Voiko mehiläisvahan korvata steariinilla, jos kaapista löytyy läjäpäin esim. kynttilänjämiä?

5

2654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • orgaaninen aines

        Kiitos tuoreesta linkistä. Siellä oli 25.12. päivältäkin havaintoja mehiläisvahasta tehdystä orgonista. Täytyy seurata postauksia siellä ja tehdä lisäksi omia johtopäätelmiä. Tuo polyesteri on mielestäni erittäin huono juttu. Muffinit ei lakkaa ollenkaan haisemasta myrkyltä, eikä niitä voi käyttää sisällä.


      • orgaaninen aines kirjoitti:

        Kiitos tuoreesta linkistä. Siellä oli 25.12. päivältäkin havaintoja mehiläisvahasta tehdystä orgonista. Täytyy seurata postauksia siellä ja tehdä lisäksi omia johtopäätelmiä. Tuo polyesteri on mielestäni erittäin huono juttu. Muffinit ei lakkaa ollenkaan haisemasta myrkyltä, eikä niitä voi käyttää sisällä.

        No kerrohan sitten myöhemmin, mihin päädyit ja miltä tulokset vaikuttivat.


      • orgonisaatio
        mrkala kirjoitti:

        No kerrohan sitten myöhemmin, mihin päädyit ja miltä tulokset vaikuttivat.

        Mikäli orgoniitti vielä kiinnostaa niin aiheesta on suomenkielinen sivusto osoitteessa http://www.orgonisaatio.proboards98.com


      • ishg

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      159
      8388
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      96
      3994
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3882
    4. 55
      3353
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      41
      2690
    6. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1844
    7. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      360
      1800
    8. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      43
      1751
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1671
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1491
    Aihe