Kymmenen pistettä Musalle ja papukaija-merkki Rivenille :)
0Äänestä
Oikea Dark Bloom
Jotkut kohat oli tosi huonosti piirretty ja suomenkielinen dubbaus oli perseestä. Esim. ne loitsujen nimet oli paljon parempia enkun kielisessä versiossa ja Skyn ois pitäny sanoo Bloomille että rakastaa häntä eikä vaan jotain sinne päin. Arvosanaksi valitettavasti 7 1/2. Suomalainen dubbaus on muutenkin huonoa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kymmenen pistettä Musalle ja papukaija-merkki Rivenille :)
Jotkut kohat oli tosi huonosti piirretty ja suomenkielinen dubbaus oli perseestä. Esim. ne loitsujen nimet oli paljon parempia enkun kielisessä versiossa ja Skyn ois pitäny sanoo Bloomille että rakastaa häntä eikä vaan jotain sinne päin. Arvosanaksi valitettavasti 7 1/2.
Suomalainen dubbaus on muutenkin huonoa.
Onhan se noinkin.
Kun Tecna *joku verbi* charmixin, tämä mutisi jotain omituista, toisin kuin englanniksi sen puheenvuoro kuulostaa kivalta.
Miksi ne on valinneet Tecnalle niin huonon dubbaajan? ei ne enää sitä sais vaihtaa, mutta parempiakin olisi löytynyt...
MUUTEN.
rekkasin nimimerkin
Hyvä jakso, mut en tykänny sen romantiikasta... Taistelukohat oli parempii.