eli siis äitini ei hyväksy sitä että käyn diskoissa.olen ollut muutaman kertaa isän luvalla,mutta äidille ei olla kerrottu.miksi äidit eivät hyväksy diskoissa käymistä..olen joutunut monta kertaa menemään isoveljen (18w) allekirjoituksella,kun isäkin alkoi olla diskoja vastaan..auttakaa ja sanokaa omat mielipiteenne diskoista
diskoista
likka12w
7678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyl mä aina pääsin ku halusin, tosin en paljoo käyny (ehkä pari kertaa). No siellä kyllä me poltettii nurkan takana tupakkaa joskus 12 weenä:_D
Ehkä äitisi tietää mitä discoissa touhutaan, tai on ainakin tietävinään.
Kyl mun mielestä äitisi sut koulun järjestämiin discoihin voisi päästää.
Itse luotan ainakin koulun järjestämiin, mutta esim. nuorisotalojen tms. discoihin en päästä nuoriani, koska olen iltaisin usein kulkenut niiden ohitse ja nähnyt kaljoittelevia ja tupakoivia nuoria.
Meidän nuorten koulun discoon pääsee vapaaehtoiset vanhemmat järjestyksen valvojiksi joten jo senkin vuoksi luotan lapseni koululle, koska itse usein osallistun tapahtumaan :P
Moi! Munki mutsi oli discoja vastaan velä enne ku mu vanhemmat eros. Isältä sain luvan.. Mutta keskustelkaa asioista.. Mutki päästetään vaan mun ikästen discoihi.. Mut en valita.. Mitä mä tekisin siellä 16vuotiaitten seassa..? En itää.. :D Koita jaksaa... Kyllä ne sua alkaa ymmärtää, pelkää vaan et tapahtuu jotain.. Tsemppii! ;D
aika hämmentynyt 14v. diskoilija, kun koulun diskossa aikuinen dj tuli hakemaan tanssimaan. Minusta se ei tuntunut hyvältä. En laske omia lapsiani diskoon, koska aikaa voi viettää muutenkin kavereiden kanssa kuin notkua hämärissä olosuhteissa...:)
mäki kyl pääsin aina ennen kaverille yöks ja kylille iltasin ja diskoihin yms. mut sit jäin juomisesta kii ja sen jälkee ne on ollu tosi varovaisia siitä et mihin mua päästää :/ nii ja oon nyt 14v.
itselläni on 12-vuotias poika. Koulun discoihin on päässyt, kun ovat vielä ihmisten aikoihin klo 19-21, mutta siihen se sitten jääkin. Hyvin voi odottaa muutamia vuosia...ja niin voit sinäkin.
Sanot äidillesi ja isällesi suorat sanat.Ei se heille kuulu missä käyt.