Ostin viime viikolla Turun Gigantista "tarjoushintaan" 39,00 euroa Creative Mouse 3500 hiiren. Kun hain päivitystä ohjaimeen Creativen sivuilta, huomasin, että hiiren OVH Suomessa on on 17,05 euroa!
Gigantin tunnuslause taisi saada uuden merkityksen! Onko muilla vastaavia kokemuksia?
On tyhmää maksaa liikaa- Gigantille
7
1183
Vastaukset
- Härski
Kävin katsomassa kaupungissa uuden Gigantin myymälän. Hintataso ei mikään halpa ollut. Samaa tasoa kuin kodinkoneliikkeet. Valikoima oli tosin laajempi.
- on hyvä
Systeemi.Sulla on 30pv palautusoikeus ostamaasi tavaraan.Näin lukee mun kuitissa.Ei koske puhelimia eikä palveluja,että siitä vaan ja menet palauttamaan sen niin saat rahat takaisin.Itse olen palauttanut sinne 3kpl(kolme) tietokoneita kun ei olleet sitä mitä myyjä väitti.Tää neljäs toimii hyvin.
- tiedoksi
Pisteen ja pilkun jälkeen on AINA välilyönti, ei koskaan jatketa suoraan!!!
- morskie
Palautus kävi kyllä mielessä, mutta liikkeeseen on 90 km matkaa ja pakkaukset roskiksessa.
morskie kirjoitti:
Palautus kävi kyllä mielessä, mutta liikkeeseen on 90 km matkaa ja pakkaukset roskiksessa.
nyt sitten opit jotain?
Liike antaa 30 päivän palautusoikeuden ja ostaja hävittää heti pakkaukset... Tekis mieli sanoa häijysti mutta antaa olla.
- -----
Aina kun ostetaan hieman kalliimpaa niin tehdään hintavertailu netin kautta. http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/29678
Gigantissa telkut jne... isommat laitteet on yleisesti ottaen halvempia kuin missään muualla Suomalaisessa liikkeessä. - ???
gigantilla on hinta takuu joten mee kuitin kaa sinne takas!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512