Jos asennan tämän, niin onko riskinä että niihin puhelimiin rupeaa tulemaan tekstiviestispämmiä, joihin olen lähettänyt tekstiviestin macin kautta?
http://www.apple.com/downloads/macosx/email_chat/smsmac.html
http://www.apple.com/downloads/macosx/email_chat/smsmac.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
tuo SMS Mac täällä, näillä operaattoreilla?
Jos taas tuo SMS Mac rahoittaa toimintansa mainoksilla, eiköhän mainosten tulo ole varmaa.
Eikö sulla ole Bluetooth kännyä? Minä lähettelen omallani tekstareita suoraan Osoitekirjasta.
Mun känny on museokänny. On riittänyt että voi puhua ja lähettää tekstareita. (En ole tekniikkafriikki.)
Jos mainosrahotteinen, niin voi niitä raukkoja joille lähetetään tekstari sitä kautta. Niidenhän puhelinnumero jää vääriin käsiin.
Vaihda se museokänny Nokia 6021:en, toimii kuin unelma Macin kanssa.
Miksi? Jos ei toimi Macin kanssa niin sitten ei toimi. Ei se ole tärkeää toimiiko puhelin Macin kansa vai ei. Mieluummin vaikka ryyppään sen rahan :)
Mun museokänny Siemens ME45 on riittävän pieni ja kestää hyvin kolhuja ja vesiroiskeita joten pidän sen.
Lähetän äärimmäisen harvoin yleensäkään tekstareita. Olisi ollut vaan hauska kokeilla tuota.
Eipä taida toimia Suomessa, koska valikossa ei ole suomalaisia operaattoreita. Myöskään suomalaisia numeroita (esim. 35850xxxxxx) ei voi käyttää.
Ainakaan minä en saanut sitä toimimaan.