Kun ensi kertaa tapasin poikaystäväni, huomasin sen treffien lopussa katselevan muita mimmejä, ja niitten perää(n)
Minä kun taisin olla jo sillon koko poikaan ihastunu ja kun olen mustasukkaista sorttia niin se suututti.
Koko jutusta on kylläkin vuosi ja se tuli nyt tässä mieleen.
Niin tuota... Kertosko joku mikä liikunta muoto pienentäs tuota takamusta, sais olla pienempi.
Onko esim. tunnin kävelylenkki päiväs hyvä?
Tai pyöräily pari kertaa viikossa?
Ei toi nyt iha kamala kyl ole, mut sais olla pienempi :D
Kertokaa mitkä ois hyviä, kiitos! :)
Minä kun taisin olla jo sillon koko poikaan ihastunu ja kun olen mustasukkaista sorttia niin se suututti.
Koko jutusta on kylläkin vuosi ja se tuli nyt tässä mieleen.
Niin tuota... Kertosko joku mikä liikunta muoto pienentäs tuota takamusta, sais olla pienempi.
Onko esim. tunnin kävelylenkki päiväs hyvä?
Tai pyöräily pari kertaa viikossa?
Ei toi nyt iha kamala kyl ole, mut sais olla pienempi :D
Kertokaa mitkä ois hyviä, kiitos! :)
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei tässä taida nyt mikään pienennys auttaa. Toivo on jo mennyttä. Liity meihin!
Auttaa joku, uinti taitaa olla yks mut onko muita?
Hankkiudut salille. Salille ohjaajat kertovat, siellä on pepun ja varsinkin jalkojen seuduille omia hyviä laitteita. Painot sopiviksi ja toistot samoin. Kesällä voit kokeilla pyöräilemistä ja spinnigiä. Uiminen kiinteyttää, sekaan vaan!
Ravinnosta sen verran, että koita katsoa vähän mitä suuhus pistät!
Näillä eväillä!
Ps. Tulokset eivät näy viikossa, maltti on valttia!
Paljon aerobista liikuntaa,(uinti,lenkkeily jne.)
koska rasva palaa kehosta tasaisesti, ja nuo polttavat paljon kaloreita.
Ja sit tosiaan katot mitä syöt, enemmän proteiineja ja mahdollisimman vähän nopeita hiilihydraatteja.
Käyny lenkillä, tunti päiväs, maksimissaan varmaa 10 kilometriäki menny. Huomenna taas ja joka päivä!
Auttaako tosiaa lenkkeily takamukseen :S
Uinti ja pyöräily ainaki, vaan ei näin talvel kyl oikei voi pyöräillä :D ja uintiki jää tähän vuoden aikaan aika pieneks...
En ole ees ylipainonen 166/50
Mut on noi ongelma kohdat :(
Siis onko sulla läskiä perseessä?
Jos on niin lenkkeily on yks parhaista keinoista sen pienentämiseen, koska siiinä palaa paljon kaloreita.
Aikaa siihen kyllä menee,koska esim.kilossa rasvaa on 9000kcal, mikä on enemmän energiaa, kuin mitä kolmessa päivässä kulutat,vaikka et söis mitään ja harrastaisit paljon liikuntaa.
eli sulla perse vaan näyttää isommalta kuin mitä oikeasti on?
Sulla voi olla pienet takareidet, mikä saa perseen näyttämään isolta.Eli jalkoja alat vaan enemmän treenaamaan.
Ei, ei siinä tunnu olevan läskiä, ja toi on joku keskikokonen :D
Se oli hyvä semmosena mitä se oli 11 vuotiaana :D
Jos olet oikeesti ton painonen ja pitunen, ja perseestäs ei löydy läskiä ja se on keskikokonen, niin miks haluaisit siitä pienemmän?
Vaikka se onkin keskikokonen se sais olla kumminki pienempi, että siks, en tykkää :(
Vaikuttaa siltä, että sulla on vääristyneet kauneusihanteet. Tätä se nykyään on aika monilla, mut jos olet tosiaan 166/50 niin ei siellä perseessä voi kovin paljon läskiä olla. Lantio voi olla leveä, mutta sille ei voi mitään. Jos sun perse on ollut hyvänkokoinen sun mielestä 11-vuotiaana niin katsopa ympärilles. Kuinka monella naisella on 11-vuotiaan tytön perse? Ei hyvänen aika, käytä järkeäsi tyttö hyvä! Ja jos poikaystäväsi takia yrität pienentää persettäsi niin silloin vaihda poikaystävää. Jos se vaatii sellaisia asioita niin se on täys kusipää, varsinkin kun sulla on tuollaiset mitat!
oot! Mieti nyt vähän! Itse oon 162 cm(ehkä vähän alle) ja 48-49 kg. Enkä ole mielestäni läski mutta mä yritän kiinteyttää ja saada enemmän lihaksia. Mun perse ei ole iso mutta mun jalat on aika "pienet" tai kapeat mutta ei kuitenkaan kovin pitkät, niin mun perse näyttää siks isolta vaikka se ei ees ole :( Älä nyt herranjumala laihduttamaan rupee, mun tarkoituksena ei ainakaan ole laihduttaminen vaan parempi kunto, kiinteytys ja mieli, liikunta tekee ihmeitä! Yleensä pitäis ainakin nukkua ja voida paremmin jos liikkuu enemmän! Sitä paitsi kuka haluu jonkun 11-vuotiaan perseen? Jos sun poikaystäväs sanoo sulle että sulla pitäis olla joku 11-vuotiaan perse niin hyi helevetti mikä pedofiili kun sellasia kattoo!
Tuolle jonka otsikko oli hyi hitto
- En aio laihduttaa, kiinteytän
- 4 vuotta sitten, kun olin 13 en syönyt enää koulussa, vain kotona kun koulusta tulin, ja 6kk aikana laihduin 6 kiloa (olin sitten 48kg)
- sillon laihdutin, en enää
- Mun poikaystävä ei ole kusipää!
Ku sanoin sille et käyn lenkillä se sano et oon täydellinen just sellasena kun olen, ei tartte käydä lenkillä ja silti vaan olen käyny siellä lenkillä :D
Ja, hyvä äskeinen kirjoittaja ymmärsit yhden asian väärin.
Se mun poikaystävä ei ole mikään pedofiili, eikä ole sanonut mitään että mul pitäs olla 11- vuotiaan perse, vaan se on mun oma tahto kiinteyttää se ja lantio kans.
Huomaa, mitä ylempänä kirjoitin siitä mitä hän oli sanonut ja silti vaan olen käynyt lenkillä.
Anteeks jos alunperin esitin asian epäselvästi, mut nyt toivottavasti ainakin tuli joka kohta selväks niin ei tule enää sullekkaan väärin käsityksiä
oon pitempi ku sinä, ainaki 5cm
No kerropa sitten miksi ihmeessä haluat sun persettä pienentää? Se ei tosiaankaan noilla mitoilla voi olla kovin suuri. Onko sulla leveä lantio? Ootko muuten huomannu, että esim. Jennifer Lopezilla todellakin on iso perse ja aika hyvältä näyttää. Jos on hoikka vyötärö ja muodokas takapuoli niin mun mielestä näyttää todella hyvältä, naiset näyttääkin nykyään liian tasapaksuilta. Mallitkin näyttää melkein pojilta vartalostaan. Kuntoile toki, sehän on terveellistä, mutta todellakin hyvä jos aikomuksesi ei ole laihduttaa. Ja unohda nyt please se, että haluaisit takapuolesi näyttävän samalta kuin 11-vuotiaan. Se ei ole mahdollista, eikä se takuulla näyttäisi hyvältä jos olisi sen kokoinen.