Finnair uusii lomalentolaivueensa

Finnair on päättynyt uusia lomalentolaivueensa.
B-757 koneet korvataan Airbus A340 koneilla. Ensimmäinen kone otetaan käyttöön jo vuonna 2007 keväällä.

Uudistuksen jälkeen Finnair tarjoaa kuten tähänkin asti, parasta mahdollista lomalentomukavuutta.

Ohessa kuva uuden koneen matkustamosta.
http://www.airliners.net/open.file?id=1124655&size=L&width=1000&height=678&sok=&photo_nr=

Kyllä sitten kelpaa lennellä seuramatkoilla:)
51641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuvan mukainen matkustamo tulee käyttöön vain lomalennoilla. Reittilennoilla käytetään perinteisiä istuimia niin turisti- kuin business-luokassakin. Perusteena lomalentojen matkustamon väljälle tilaratkaisulle on, että loppuu valitus sillipurkissa lentämisestä.

Äänestä
  • Eiköhän se vaan jatku ennallaan.. polvet suussa ja viinit sylissä, kun edessä oleva pistää penkin lepoasentoon. Sen muutaman tunnin riesaa kestää hammasta kiristellen ja parin viinin voimin.

    Äänestä

Finskille ja isänmaalle.

Näyttää olevan Finnair jälleen kerran jättämässä muut taakseen totaalisen ylivoimaisella kalustolla.

Go, go, goooooooooooooo!!

Äänestä

... koska uudet A340 koneet tulevat nimenomaan reittiliikenteen käyttöön, eli lentävät keväällä Aasiaan jne... Eli ahtaus jatkuu, valitettavasti.

Äänestä
  • etta kaikki lomalentoyhtiot maailmassa laittavat penkkeja koneisiinsa lahes max maaran, eli istuttavat ihmisia ahtaasti. Ja se ei todellakaan ole sen yksittaisen konetyypin vika jos lentoyhtio sulloo sen penkkeja tayteen. Eli lentokoneena B757 ei ole huono jos siina on paljon penkkeja. Se vain on lentoyhtion politiikkaa. B757:ssa Finnmatkoilla on 235 paikkaa, Finnairilla 227 ja Air Finlandilla 219 paikkaa. Joten Air Finland on tilavin. Vaikka ahdas toki sekin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


finskifani kirjoitti:

Finnair on päättynyt uusia lomalentolaivueensa.
B-757 koneet korvataan Airbus A340 koneilla. Ensimmäinen kone otetaan käyttöön jo vuonna 2007 keväällä.

Uudistuksen jälkeen Finnair tarjoaa kuten tähänkin asti, parasta mahdollista lomalentomukavuutta.

Ohessa kuva uuden koneen matkustamosta.
http://www.airliners.net/open.file?id=1124655&size=L&width=1000&height=678&sok=&photo_nr=

Kyllä sitten kelpaa lennellä seuramatkoilla:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu