Levystön määrä

olisi ihan kiva tietää edes karkea arvio kuinka paljon esim. Novan toimituksessa on levyjä? Varmaan 500 ei riitä^^
8621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vaan singlejä ja nekin ladattuina koneille. Kissi soittaa sellaiset 360 biisiä 24 tunnissa. Kissillä on karkeasti arvioituna yli tuhat biisiä. Kaikkia niitä he eivät edes soita.

Äänestä
  • Niillä ole muka ihan albumeja hyllyt täynnä? Luulisin, että asia on niin mieluummin.

    Äänestä

  • Vaikka musiiki soitetaan koneelta sekä Kissillä että Novalla niillä on kummallakin laajat levystöt. Suurin osa levyistä tulee kaikilla radioasemille sinkkuina, jotkut käyttävät jo download palveluja joista saa viimeisimmät biisit.
    Jostain kuulin että Kissillä on n. 100 Gb levytilaa soitettaville biiseille Novalla Muutama Tb.

    Äänestä

  • Paljon levyjä kirjoitti:

    Vaikka musiiki soitetaan koneelta sekä Kissillä että Novalla niillä on kummallakin laajat levystöt. Suurin osa levyistä tulee kaikilla radioasemille sinkkuina, jotkut käyttävät jo download palveluja joista saa viimeisimmät biisit.
    Jostain kuulin että Kissillä on n. 100 Gb levytilaa soitettaville biiseille Novalla Muutama Tb.

    että se toimii niin, että otetaan hyllystä levy ja laitetaan soittimeen. Ok, emme ole enää 80 luvulla.

    Äänestä

  • itse luulin kirjoitti:

    että se toimii niin, että otetaan hyllystä levy ja laitetaan soittimeen. Ok, emme ole enää 80 luvulla.

    Joillain asemilla ei ole lähetys studiossa edes cd soittimia enää, joillakin ne on kuulema epäluotettavien automaatiojärjestelmien takia :D

    Äänestä

  • kissillä ehkä soi 360 biisiä päivässä, mutta joskus kun aikoinaan joku laski eri kappalemääriä niin jäätiin noin 140 eri kappaleeseen. Sama oli NRJ:llä ja Novalla.

    Äänestä

Yksi esimerkki vielä, nettisivuilla olevan levyjen hakupalvelun perusteella Järviradiolla on hyllyssä about 17000 levyä. Kappaleiden määrää on hankala veikkailla, kun monilla kiekoilla on kuitenkin useampia biisejä.

Äänestä

Monella tavallisella musiikin harrastajalla on enemmän levyjä hyllyssä kuin näillä roskaradioilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


radio asemilla kirjoitti:

olisi ihan kiva tietää edes karkea arvio kuinka paljon esim. Novan toimituksessa on levyjä? Varmaan 500 ei riitä^^

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu