Kissa mennyt monesti jo hiekkalaatikolle ja ei tee mitään ja tulee ulos ja rupeaa nuolemaan. Nyt se nukkuu. onko kiire lääkäriin. kannattaako sille syöttää jotain ei raksuja ainakaan. Kirjassa sanotttiin tuoremehun auttavan.
NYT APUA JA HETI KIITOS!
catsfriendx!!!
5815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
no milloin se on viimeksi tehnyt jotain ja mitä se oli mitä se teki, sinne laatikkoon? ja mitä tuo hupsutus tuoremehusta..
Kiireesti kisu läkäriin, jos käy astiailla eikä sinne mitään tule saattaa ja todennäköisesti on virtsakiviä, jotka tukkivat virtsaputken. Tila on hengenvaarallinen, siihen kuolee jos ei apua saa, huomisaamu on liian myöhäistä, nyt heti pitää mennä.
Sekin on mahdollista ,että on kakka jäänyt jumiin, silloin on kaikkein nopein apu ananasmehusta, parahfiiniöljy myös käy.
Oletko tunnustellut kisun alavatsaa, jos tuntuu täydeltä on sitten se pissa juttu, jota hoitoa ei voi siirtää.
Nyt soittelemaan eläinlääkärille ja kerro sitten meille tällä palstalla, mitä kuuluu.
Jos ei tule pissaakaan on todellakin kiire lääkäriin, silloin on kyse mahdollisesti virtsakivistä jotka ovat tukkineet virtsaputken. Jos taas ulostamisesta kyse voit antaa parafiiniöljyä.
Jos tarkotit sitä tuoremehua, niin se on todennäköisesti tarkoitettu estämään virtsatulehduksia, koska on c-vitamiini pitoinen ja hapan, tuossa se ei auta, se on ennalta ehkäisyä.
mutta en ole nähnyt että se tekisi mitään. Nyt se nukkuu. Ei tunnu paukkuja mahassa. Ei sille varmaan mitään pidä syöttää nytten. Pitäisi lähteä 80 km päähän sitten...
Jos kissasi on uros on kyseessä todennäköisesti virtsakivet, jos se on naaras niin voi kyseessä olla kohtutulehdus.
Joka tapauksessa kissa pitää viedä lääkäriin.