viimeset puolitoista vuotta on ollut häiriöitä erektion kanssa. erektion saa, mutta yleensä se lerpahtaa muutaman minuutin kuluttua tai pysyy puolijäykkänä. aika harvoin on kova erektio päällä. herkkyyttä ei ole enään hirveästi, enkä edes saa enää orgasmiakaan. tässä tapauksessa on turha puhua suorituspaineista, sillä joudun tyytymään omaan käteen. mitään muuta terveydellistä vaivaa ei ole kuin välilevyn pullistuma, joka välillä puuduttaa toisen jalan tunnottomaksi ym.. voisiko erektiohäiriö liittyä tuohon selkään?? siis voisiko olla jotain vikaa hermoissa?
mikähän vikana?
19v
2753
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vika on hermoissa.
Kuule, täytyy vastata et toi kaveri on väärässä, kun ei näytä tietävän asioista sen paremmin.
Itsellä selässä vikaa ja välilevynpullistuma. Kävin lääkärissä ja hän sanoi että se vaikuttaa erektioon jollain tapaa. minulla samalla tavalla asiat, et seisoo jonkun hetken sitten lopahtaa.
Selkävika välilevynpullistuma vaikuttaa lantioon ja siellä on tiettyjä hermoratoja, jotka painavat tai on jotenki kireä, ei pääse kunnolla kosketukseen. Kun paine tulee, tulee kipua, puudutusta ym. Osaksi sillä on sitten tekemistä hermostoissa, riippuu tilanteista. Kun olen todella rento, niin se on aamuisin,että olen herännyt ja kalu seisoo kuin vieteri, niin että se voi kestää 10-20min. Yleensä pissahätä,ei ole seksi mielessä. Kun sitten nousen, niin siitä se pikkuhiljaa lopahtaa,ennenkuin kerkiän vessaan. Eli jotain painetta siinä lantiossa/selässä on.
Terv.äijä. tsemppiä!!!