Niin on maailma mennyt kovaksi ja "porukoissa" on henki halpaa että Sami piti tappaa seinäjoella. Oliko kyseessä palkkamurha vasikoinnista..siihen en ota kantaa, mutta en myöskään hyväksy että vasikointi olisi tappamiseen hyväksyttävä syy. Silmä silmästä on eri juttu. Lepää siis rauhassa Sami ja rauha sielullesi. Terveisin: vanha kamusi
R.I.P SAMI
VANHA TUTTU
1913621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
navetassa ja sitä kautta oppi navetan kunnia.kun lehmä poiki niin sami muuttui samassa lehmän lapseksi.sen tähden sami nukutettiin.
elämöi?? Jotta annoit siihen itte tappokäskynkin, kaiketi oot torellinen ruurinkeksijä! Samoin kun tekijäkin, "se oli vahinko".. Joo totta mooses se oli "vahinko" sen todistaa jo seki, että koko lipas tyhjeni vahinkosa. Jotta ois tuokii nahjus voinu mennä pesuveden mukana. Peloottaa kävellä ihmiste ilmoolla iltaasella ni eiku mutka vyöhön vaa joka ukolle! Voi teitä perkeelehen tolvaanoita, eikö nyrkeillä enää oo mitää käyttöä? Pelkureita koko kööri.
asetta!! Paska homma! Aina se kirpaisee kun nuori ihminen kuolee tyhjän takia!! Mutta minkäs noille aseen kanssa heiluville reppanoille mahdat...toivotaan että maa korjaa vielä satoaan ja vie tuollaiset säälittävät yksilöt sinne minne ne kuuluukin!! Aseen kanssa on hyvä päteä...siinä jää jokainen ilman asetta oleva täysin puolustuskyvyttömäksi!! En tunne uhria enkä tekijää mutta voimia uhrin omaisille ja ystäville...
sun murhaaja ystävääs joka yrittää väittää tekoa vahingoksi!
Sami oli maalarina linnassa, taidat olla itse navetan paskakärpänen kun tunnut tietävän navetan säännöt??
Petokset, varkaudet ja valehtelu oman nahkan pelastamiseksi; vihollisia tuli joka nurkkaan.
Olipa sitten Helsingissä tai Pohjanmaalla.
Reippaastihan äijät meni käsirysyyn kuin härmän häjyt Härmän Häjyn(pub) edustalla, tuli vain eteen samanlainen tollo. Että silleen.
Ampujanhan nimi oli iltiksessä,mikä se oli?
Pasi Haapalainen
Löytyykö näistä sankareista kuvia irc-galleriasta?
Taivaassa tavataan!
kyllä kaikki kun ampuu toista on niin mamman poikia että...kotiin kasvamaan.jos ei pärjää puhella ja nyrkillä!!raukkamisia temppuja!!hyi helvettiä mitä porukkaa..
LÄHTIEN? EIKÖ ERIMIELISYDET SELVITETÄ PUHUMALLA JA SOVITTELEMALLA. SANANVAPAUS ON PERUSTUSLAISSA JA
EUROOPAN IHMISOIKEUSSOPIMUKSESSA. VOI SINUA RAUKKAA,
EIKÖ SINULLE VANKILASSA OLE ANNETTU LAINKAAN VÄKIVALLATTOMAN KOULUTUKSEN KURSSIA. OLETKO JYNSSÄNNYT VAIN WESSANPÖTTÖJÄ SIELLÄ 22 vUOTTA?
KYLLÄ SINUN ELÄMÄSI ON MENNYT HUKKAAN. VERONMAKSAJAT OVAT MAKSANEET AINAKIN 1000000(LUE MILJOONA) EUROA "KOULUTUKSESTASI"!!!
PÄSSINPÄÄLLÄ? Vai RIKOLLINEN ILMOOTTAA POLIISILLE(jotta pääsee itse helpommalla ja vahvistaa sen mitä poliisi pyytää vahvistamaan)
Ollappa ihmisillä niin hyvä tuuri ettei joudu syystä tai toisesta kahnauksiin väkivaltarikollisen kanssa jolla sattuu asekin taskussa olemaan.
- AMPUI ASEETTOMAN MIEHEN..
pbh ei hyvin käy
Anoi armoa maassa. :D mää luulin et se olis ollu kovaki äijä. Ainahan se oli nyrkit pystys. Ei kait kovis armoa itke :Dd oisko KARMA iskeny sniff. Ei jää kukaan kaipaamaan.
Monesti tulee mietittyä Samia, vaikka oltiin kersana nyrkit pystyssä ja ala-asteella varsinkin. Eihän Sami tuollaista loppua olisi ansainnut. Sisimmässään kuitenkin oli ihan hyvä tyyppi. Rauha Samin muistolle.
Ennen tullut ketjuihin paljon enemmän lukukertoja, tässäkin yli 11 000, nykyään paljon vähemmän.