Onkohan mitä edellyksiä oltava pubin perustamiseen jollekkin pienemmälle ja rauhallisemmalle saarelle thaimaahan? tarkotuksena ois tehä sellanen viihtyisä terassipubi mihin mahtuis parisen kymmentä immeistä chillaa ja pitää pikku taukoa virvokkeiden patikoinnin ja sukeltelun ohessa..? onko kellään tiedossa joku jolla olisi tälläinen mesta jo.. keltä voisi neuvoja vinkkejä kysyä? turhat kommentit voi jättää heti pois.. asiallisia vinkkejä ja neuvoja vaan..=)
Pubin perustaminen?
suunnitteilla..
4782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Virallinen omistaja pitäis ainakin olla thaimaalainen, rahoittaja voi tietty olla vaikka tyrnävältä. Suomalaisen mittapuun mukaan ravintola busines ei taida olla hirmu tuottoisaa siellä? Tosin perustihan sedukin patonkiin diskon, sillä voi olla kyllä muutkin motiivit kuin hyvä myynnin tuotto;)
ei miljoona tuttoja haeta.. vaan sillein et pyörii.. eikä tarkotus oo hirveen jupiks touhua pistää..
hinnat oli siellä todella korkeat... ei paljoa paikallisia drinkki kädessä näkynyt!!
koipien välissä palannut takaisin suomeen.
turisti sesongin aikana ihan toimeen tuleva bisnes, mutta sesongin ulkopuolella parempi laittaa pubi kiinni.
Tosiaan omistajana Thai.
Ja on parempi, että pysyt baari tiskin asiakas puolella tai poissa baarista.
Paikalliset pollarit voi katsoa sinun työskentelevän pubissa ja se ei tiedä hyvää. Työ luvan saanti ei ole helppoa. P.O. "parempi" työ.