Mistä tukea työttömille työläisille?

Paljonko on peruspäiväraha? Maistuisi myös mulle tommonen 135000 euroa per vuosi.Ei tarvisi etsiä töitä enään , nostaisin vain tukijaisia.
7859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

lannoitteita,suuria määriä polttoaineita,torjunta-aineita,sertifioitua peitattua siemenviljaa,salaojaputkia,lantakärryä,sikalan kalusteita,kylvökonetta,puimuria,paalinarua,säilöntäainetta,sianrehua,lehmän valkuaisrehua,peittausainetta,kyntöauroja,siemenen tos-maksua,työvaatteita,kuivurin pannua,navettaa,sikalaa,kanalaa,toukotöiden palkattua työvoimaa jne? Kustannusten kattamiseenhan nämä tuet on tarkoitettu.Et kai ole niin yksinkertainen ,että tuki on puhdasta tuloa isännälle,voitko olla noin idiootti?

Äänestä
  • Ostaisimpa vain nuo vempeleet.


    Ja möisin ne pikkuhiljaa pois.

    Äänestä

  • juuso erkinpoika taavetti kirjoitti:

    Ostaisimpa vain nuo vempeleet.


    Ja möisin ne pikkuhiljaa pois.

    ylivuotisen peitatun siemenviljan?

    Äänestä

Sen kun vaan ostat maatilan jotain 400 ha pinta-alaltaan, saat tuon verran tukea sitten. Hintaa tulee suunilleen 4 milj. euroa. Varmaan löytyy tuottavampiakin sijoituskohteita tuolle summalle.

Äänestä
  • Tutustu todellisuuteen , voit oppia jotain , pinta-aloista.

    Äänestä

  • Vähempikin riittää kirjoitti:

    Tutustu todellisuuteen , voit oppia jotain , pinta-aloista.

    Kyllä pienempikin ala riittää, mutta sitten pitää olla vastaavasti jotain muuta tuotantoa, esim. aika iso maitotila tai sikatila. Vaadittu investointi on suuri siinäkin tapauksessa. Siitä vaan investoimaan ja tukia nostelemaan.

    Äänestä

traktorin lainaerät kuoletukset siemenet kylvökoneen äkeen jyrsimen puimurin.
Omat eläkemaksut ja elämiseenkin tarttee ostaa känttyä suolaa voita ja metvurstia.

Mikäs osta tila ja lapioi sitä kultaa

tervetuloa lämpimästi joukkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peruspäiväraha/ maataloustuki kirjoitti:

Paljonko on peruspäiväraha? Maistuisi myös mulle tommonen 135000 euroa per vuosi.Ei tarvisi etsiä töitä enään , nostaisin vain tukijaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu