Saksassa tuhat p2p juttua kuukaudessa

Saksan musiikkiteollisuus aikoo nostaa tuhat p2p-oikeusjuttua kuukaudessa

http://www.piraattiliitto.org/node/101

Allright. Lock and load!
4664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko näillä yksirivisillä paskannuksilla tarkoitus herättää keskustelua? Kukaan kun ei kuitenkaan näihin vastaa, niin luovuta jo.

Äänestä

Olisiko laki siellä hiukan tiukempi kuin täällä? Mehän emme Karpelan/minkälie hyvistä yrityksistä huolimatta vieläkään elä valtiossa jossa kaikki on kiellettyä... :)

Äänestä
  • Siellä on voimassa sama Euroopan ihmisoikeussopimus, samoin sama direktiivi:

    http://www.piraattiliitto.org/node/97

    Arvioin, että siellä poljetaan rajusti suuressa mittakaavassa ihmis ja perusoikeutta, oikeutta yksityisyyteen.

    Äänestä

  • O-O-OOOO kirjoitti:

    Siellä on voimassa sama Euroopan ihmisoikeussopimus, samoin sama direktiivi:

    http://www.piraattiliitto.org/node/97

    Arvioin, että siellä poljetaan rajusti suuressa mittakaavassa ihmis ja perusoikeutta, oikeutta yksityisyyteen.

    niin olis jotain muutakin tekemistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


O-O-OOOO kirjoitti:

Saksan musiikkiteollisuus aikoo nostaa tuhat p2p-oikeusjuttua kuukaudessa

http://www.piraattiliitto.org/node/101

Allright. Lock and load!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu