c24 puhdistuskuuri

oletteko kokeilleet kyseistä tuotetta? miten vaikutti teihin? :)
99320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

on,ja suosittelen muillekkin.Helppo viedä läpi ja kyllä puhdisti!!

Äänestä

Kokeilin juuri kyseistä kuuria. Pahanmakuista enkä todellakaan saanut litkua alas muutoin kuin lisäämällä joukkoon greippimehua. Ohjeen mukaan se pitäisi juoda pelkästään veteen sekoitettuna. Lisäksi käytin tavallista greippitäysmehua sillä en löytänyt mistään verigreippimehua. Laittoi suoliston toimimaan, oli helppo eikä nälkä vaivannut kuten normaalin paaston aikana. ainut negatiivinen olo oli hirveä paleleminen. ääreisverenkierto oli heikkoa ja nukuin fleeceasu yllä, kaksi untuvapeittoa päällä ja kahdet villasukat jalassa. Uni oli alkuun kevyttä, mutta aamukuuden herätys tuntui aikaiselta, sillä olin silloin syvässä unessa. Sain vielä aamun ekan annoksen jälkeen unesta kiinni. Epäilin myös, että oliiviöljy-mehuseos olisi kamalaa, mutta se meni helposti alas. Nesteistä poistui jonkun verran. En osaa sanoa painonpudostusta, koska minulla ei ole vaakaa. En kuitenkaan usko, että painoa lähti paljon.

Äänestä

Puhdistaa kyllä suoliston, tosin varmaan glaubersuolalla ja suolihuuhteluilla olis päässyt samaan tulokseen. Luin jostain, että paino tippuu jopa neljä kiloa yössä. Minulta lähti vain puoli kiloa, joka siis nestettä, mutta ei kai kuuria laihduttamiseen ole tarkoitettukaan vaan suoliston putsaamiseen. Tietääkö joku, miksi olisi pitänyt juoda verigreippimehua. Itse en sitä löytänyt ja korvasin tavallisella.

Äänestä
  • ostin verigreippejä ja puristin mehun niistä.

    Äänestä

Ostin kuurin kun lehdestä sen suotuisista vaikutuksista mm. laihduttamisen aluksi. Kuuri on aika raju toiminnaltaan...ainakin minulla. Yöuni kärsi kun vatsaa vaan myllersi. Myös vilun tunne vaivasi. Itse otin myös oliiviöljyannoksen greippitäysmehun kanssa. Se oli yllättävän hyvää verrattuna näihin 4 pussin aineisiin:)
Itseltäni paino ei paljonkaaan tippunut, en tosin suuria sen suhteen odottanutkaan. Muuten hyvä alku alkaa nauttia kevyempää ruokaa liikunnan lomassa:)

Äänestä
  • Ei se mikään laihdutuskuuri ole, eikä tarkoitettukaan siksi, vaan elimistön puhdistus kuona-aineista.Sapen ja maksan , sekä suoliston putsaus toimii, kun noudattaa orjallisesti ohjetta.Lopuksi tulee vain nesteen seassa vihreitä palloja, joita on metsästettykin, ne ovat sappea maksatiehyeiden kautta kulkeutuneita
    Virkeä olo ja no , painosta lähti luonnollisesti
    hetkeksi vähän, n. 2kg.

    Äänestä

kokeilin eilen, eikä auttanut

Äänestä

Justiin tuossa toisen pussillisen jauhetta sekottelin ja join väkipakolla ja melkein oksensin...Siis ihan hirvittävän järkyttävän makuista, ei voi sanoin kuvailla, YÖK!! Ihan hirvittää kun aamulla pitäisi vielä 2 annosta niitä juoda, huh. Toivottavasti se oliiviöljy verigreippi seos ei oo nuin pahaa! Vieläki oksettaa vaikka siitä on noin 15min kun sen join...Ja paleltaa pirusti.

Äänestä

Siis minun lysti ei ainakaan kestä nuiden litkujen juomista...pakko jättää kesken koko kuuri. En enää aamulla ota koko litkuja. Huh, sanon minä! Ihan hirveetä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


daavitti kirjoitti:

oletteko kokeilleet kyseistä tuotetta? miten vaikutti teihin? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu