Steiner-lapset pelastavat maailman?

Mindy==1

Steinerilaiseen uskonnolliseen kulttiin kuuluu käsitys indigo- ja kristallilapsista (puhutaan myös tähti- ja enkelilapsista). Yhä useamman Steiner-kouluun päätyneen väitetään kuuluvan noihin maailman pelastajiin. Sanotaan näitä ihmelapsia löytyvän entistä enemmän myös peruskouluista - ovathan käytös- ja keskittymishäiriöt lisääntyneet dramaattisesti.

Mainos-TV kertoo nettiosivullaan, millaisia lapsia Steiner-koulut suosivat ja kasvattavat. Lue ja hämmäästy!

http://www.mtv3.fi/helmi/

Onko Sinun lapsesi indigo tai jopa kristallilapsi, ja oletko sinä, Steiner-koululaisen äiti tai isä, sellainen Uuden Ajan Henkisesti korkeammissa maailmoissa liihotteleva Walittu?

2

748

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Steinerlaisten äiti

      antamaasi osoitteeseen, voin vastata molempiin kysymyksiisi: Tuskinpa!

      Eipä ole tullut ikinä mieleen kuin niin maallinen ajatus, että lapseni ovat minulle ne ihmeellisimmät ja tärkeimmät ja minä juuri heille (toivon ainakin) paras mahdollinen äiti. Itse olen kuvitellut noiden ajatusten johtuvan siitä kuuluisasta äidinrakkaudesta ja lapsia ja vanhempia tai muita läheisiä ihmisiä kiinnipitävästä tunnesiteestä. Enkä todellakaan tästä eteenpäinkään muuta aio kuvitella :)

    • MIES RAKASTAA NAISTA

      MUSTA SE OLI KIVAA NIIN KAUAN KUN SITÄ KESTI..SAIN UNELMAALUN KUN PÄÄSIN ORTONILLE 2000-2001 < JA SAIN SELLAISEN ALUN JOTA HALUSIN..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      164
      10292
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2813
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2508
    4. 85
      2351
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2084
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1898
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1382
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1345
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe