flash player ei toimi

Koneeseen on asennettu uusi aboden flash player 9.0.28.0. Homma toimii hyvin yhdellä käyttäjätunnuksella, mutta ei kahdella muulla. Kone väittää, että on onnistuneesti asennettu, mutta eipäs vain toimikaan. On kokeiltu poistaa ja asentaa uudelleen, vaan ei auta. MISSÄ VIKA?
2695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos kyseessä xp voisit kokeilla antaa tilille järjästelmänvalvojan oikeudet (ohjauspaneeli/käyttäjätilit)ja asentaa käyttämällä ko tiliä (voit poistaa jv:n oikeudet tililtä asennuksen jälkeen) Voit menetellä näin kaikkien tilien suhteen. Tovottavasti auttaa.

Äänestä
  • Kyseessä on xp ja järjestelmänvalvojan oikeudet ovat. Ihan sama kenen tilin kautta asentaa, sillä aina toimii kunnolla vain yhdellä ja samalla, muilla ei. Ihan outo homma...

    Järjestelmää on palautettu sekä ohjelmia on poistettu ja aennettu uudelleen, vaan ei tunnu vika korjaantuvan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MultiSync kirjoitti:

Koneeseen on asennettu uusi aboden flash player 9.0.28.0. Homma toimii hyvin yhdellä käyttäjätunnuksella, mutta ei kahdella muulla. Kone väittää, että on onnistuneesti asennettu, mutta eipäs vain toimikaan. On kokeiltu poistaa ja asentaa uudelleen, vaan ei auta. MISSÄ VIKA?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu