taulukiskot

ei reikien poraamista

Kukapa tietää, missä ja kuka myy taulukiskoja.Kun seinät ovat uudet, en halua porata reikiä.Pilallehan ne menevät. Olen nähnyt jossain sellaisia taulukiskoja, joista voi tauluja ym ripustaa kahdessa ulottuvuudessa vapaasti. Kumma kun tällaista systeemiä ei enempää markkinoida. Uusissa taloissa olisi sitä markkinarakoa.

9

12140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Woody

      Tampereella ainakin kehysliike Malkki, taisipa olla bauhausissakin. Maksavat pimeesti ja vaatii porauksen katonrajaan 40 cm: välein kiskon mitalta. Itellä on kotona ja taulujen korkeutta ja paikkaa sivusuunnassa on vaivaton muuttaa.

      • Tuolta

        www.kehyskurki.fi


    • marianna

      Meille hankittiin marraskuussa ripustuskiskot Tampereelta kun ei omalta paikkakunnalta löytynyt. Googlettamalla löysin. Valmistajan sivut on www.stas.nl

    • ei reikien poraamista

      No jo sain taulukiskot Bauhausista. Kiitos vain vinkistä. No on taulukisko (Nielsen) kyllä hyvä ratkaisu, mutta seinien poraaminen ja kiinnittäminen vaatii kyllä taitoa ja aikaakin, jota ei joka tumpelolla ole. Onneksi sain tuttavan ammattimiehen asialle. Hyvä systeemi kumminkin, vaikka ei ihan halpa.

      • Oulustakin löytyy

        Oulusta ripustuskiskot löytyi kehysliike Pekkalalalta www.kehyspekkala.fi
        On tosi mainio systeemi.


    • maijjukiin

      Heippa.

      Itsellänikin oli työntakana löytää kiskot, joille voin laittaa taulut. Juuri remontin tehneenä en viitsinyt ruveta tauluille 15 eri reikää poraamaan, juuri maalattuun ja laitettuun seinään. Sain todella mukavaa ja ystävällistä palvelua, miespuoliselta myyjältä Varistosta Artic Store myymälästä 2 viikkoa sitten. http://www.articstore.fi

      • Minni19+72

        Nyt kun törmäsin tähän yritykseen internetin ihmeellisessä maailmassa, voin ehkä mainita. Yritys on muuttanut ja nykyään Koivuhaan liikekeskuksessa kuriiritie 23-25, 01300 Vantaa, jos apua muille.

        Itse vierailin varistossa ja totesin että ovat muuttaneet. Mutta uusi paikka löytyikin helposti, ihan kehä 3 varrelta. Sain myös mielestäni ensiluokkaista palvelua. Ennakkoluuloisena ajattelin palvelun olevan tylsää ja tylyä, mutta yllätyinpä erittäin positiivisesti. Tulen suosittelemaan kyllä muillekkin.

        Sain heiltä sälekaihtimet ja taulukiskot, olisiko ollut 4 pv:ssä, joka oli erittäin positiivinen asia. Arvostan aina hyvää palvelua ja annan kyllä siitä täyden 10 pistettä. Asentaja ja myyjät myymälässä olivat erittäin asiantuntevia ja selvästi kiinnostuneet työstään.

        Kiitokset ja oli pakko antaa välillä hyvääkin palautetta, koska yleensä ihmiset kertovat aina vain negatiivisista kokemuksistaan.


    • taulukiskoa

      Riihimäeltä löytyy noita siitä kaihdin ja kehys liikkeestä. Ja kaupanpäälle sai tosi hyvää palvelua!

    • Mikko_8407

      Kiitos hyvistä vinkeistä! Tosin huvittavaa, kun pikkuisen meni överiksi oman liikkeen kehuminen mukamas asiakkaana. Kiskon kiinnittämisestä oli mielellään kuullut lisää. Yksi kommentoija kertoikin omista kokemuksistaan ja kuullosti totuudenmukaiselta, ei mitään helppoa väsäämistä vaan taitoa vaativaa. Vaikeampaa kuin annetaan mainoksissa ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      3121
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      239
      1600
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      93
      1451
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      89
      1349
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1314
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      155
      1228
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      12
      1168
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      123
      999
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      89
      922
    10. Tuntuu liian hankalalta

      Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.
      Ikävä
      44
      803
    Aihe