Mikähän on paras unutuvapeitto? Vai onko tekokuitu sittenkin parempi? Mites ne prosenttiosuudet, kun on 60-40 untuvaa ja höyhentä ja sitten löytyy 90-10, on hanhea ja sorsaa ja sitten on vielä ne enemmän ja vähemmän allergisoivat... Hirveä suo, auttakaa!
Mikä on paras peitto?
5
14899
Vastaukset
- 90/10
joutsenen peitto ja olen tyytyväinen!!!
toki millaisen haluat? lämmin, kevyt??
tekokuitu on aina huonompi kuin luonnontuote, siis spiraali ja ontelokuidut ym.
Familonin Outlast aika metka!!
Joutsenen tuotteet laadukkaita.- kallis
laatu-untuvapeitto kaapissa. ihana kevyt ja lämmin, mutta untuvat tulevat peittokankaan läpi, silmiä kirvelemään. katso siis, että peiton kangas pitää untuvat sisällä.
- jabi
Oon itsekin miettinyt peiton vaihtoa ja untuvapeitto olis mielessä. Mainoksista tulee vaikutelma, että kun untuvapeiton ostat niin aina on mukavan lämmin sen alla ja hiki haihtuu luonnontuotteen läpi eikä tarvitse hiessä kylpeä (ehkei edes kankkusessa).
Kokemuksista olisin kiinnostunu ja mahdollisesti eroista valmistajien välillä. - Jaanax2
Ollaan viime aikoina reissattu paljon ja tuntuu että kaikki hotelli peitot on tosi hiostavia eikä hengitä. Kysyttiin tätä viimeksi hotellin vastaanotosta että miksi ne ovat sellaisia ja sanoivat että palo turvallisuus määrää tiettyä vaatimuksia ja se tekee peitoista huonoja. Me ollaan käytetty kotona happytoes peittoja www.happytoes.shop ja oltu tyytyväisiä. Lisää kuoseja vaan kaivataan vaikka valkoinen onkin ihana myös.
- Kylmäjalka
Kiitos Jaanax2 tuosta vinkistä! Hankittiin nämä https://www.happytoes.shop/collections/frontpage/products/erikoispitka-peitto-150-x-240-cm ja hengittävät hyvin. Ilmeisesti kuoseja ei ole vieläkään tullut lisää ja laitoin heille palautetta. Ostan taatusti lisää, kun tulee kivoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895095
- 514012
- 232073
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161775Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271717- 151414
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹261185Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201006T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43971- 21960