Hei! Sori, en jaksanut nyt ettii, et onks täst ollu jo puhetta, koskaa oon nyt niin v*ttuuntunut, et voi elämä...jonottanut soneran asiakaspalveluun jo tunnin...ei prkl. Mut sellast mul oli, et kauanko joutuu yleensä odottaa et kanavat aukee? Me käytii avaamas viime torstain, siis YLI VIIKKO sitte, eikä ole viekälää auennu. Siis, mä sain netinki nopeemmin auki..eikai ny tarvi kuukausia odottaa et KANAVAT aukee?
Mitäs muilla?
Kiitos vastauksist jo etukäteen!!
Hyvää Uutta Vuotta! :)
Mitäs muilla?
Kiitos vastauksist jo etukäteen!!
Hyvää Uutta Vuotta! :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
kolmen kuukauden odottelukaan ole tavatonta.
Ite jonotin tänään ja eilen asiakaspalveluun. Maksukanavat oli suljettu kun laskun maksu myöhästyi viikon. Eipä tullu maksukehoitusta ei mitään, suoraan vain poikki. Asiakaspalvelu ei vastannu vaan siirtyi Internet-puolen palveluihin. Ärsyttää aivan prkleesti koko sonera.
heti.
Opettele vaan käyttämään laitteistoasi, niin siitä se lähtee.
Uusavutonko? :-3
eikä joku on v*ttuilu tuulel, mut en ole uusavuton, ku on mieski talos! kyl kaikki muut jutut siin boksis toimii, ne digikanavatki (maksuttomat), mut heti ku meinaa maksullisen kanavan kattoo, ni se sanoo, et tarkasta kortti.. :( Soneralle soitin, täti ihmeesää sano, et ois niitten pitäny jo autea, laitan samantien pyynnön menenmää. hitto, mitää ei oo tapahtunu vieläkää..eikai sitte.
en ymmärrä, miks heti haukutaa uusavuttomaks..johtuukse oikeest siit et (kuulemma) suomessa 99% kauppaan palautetuista elektroniikka laitteista eivät oikeasti ole viallisia, niitä on vaan vaikea käyttää..
mä en kyl iha usko et korttia voi kovinkaa monel taval boksiin tunkee..
neljällä tavalla ilman työkaluja ja vain yksi tapa on oikea. Ja se oikea tapa selviää laitteesi käyttöohjeesta.
Ensinnäkin kyl siit kortin tunkemistavasta on otettu selvää, ja sitäpaitsi boksin ohjekirjas ei mainita yhtää kortist..(olin kyllä hyyyyyvin ihmeessää) luulis, et ku on boksi kortinlukijal, ni siit lukis jotaa, mut..ei mitää..
odottelen itsekkin kanavien aukeamista... en tiää mitä ne soneralla säätää,, pitäis näkyy jo.. kortit ja kaikki on oikein laitettu mutta toivottavasti nyt jossain vaiheessa tällä viikolla alkaa kanavat toimia..